šipky

V Praze se nám líbí a fanoušci jsou skvělí, pochvalují si šipkařské hvězdy

V Praze se nám líbí a fanoušci jsou skvělí, pochvalují si šipkařské hvězdy
Rob Cross Zdroj: TV Nova

Od pátečního odpoledne probíhá v Praze prestižní Czech Darts Open. Do české metropole se sjely ty největší hvězdy v čele s Michaelem van Gerwenem, Gerwynem Pricem nebo Robem Crossem. Zahraničním hráčům se v Praze velmi líbí a pochvalně se vyjadřují i k českým fanouškům, kteří vyprodali Královku a během zápasů vytváří velmi dobrou atmosféru.

Mistr světa z roku 2018 se k terči dostal v sobotu odpoledne. Soupeřem mu byl Američan Jules van Dongen, kterého po vyrovnaném začátku porazil 6:2. "Měl jsem opravdu pomalý start, ale finiš byl velmi dobrý, když jsem se trochu rozjel a dostal se do vedení o tři legy. Vypadá to na krásný víkend. V Praze to miluju," říkal anglický šipkař po zápase s úsměvem. "V Praze jsem byl už dříve, tentokrát jsem tu spíše pracovně, ale je tu spoustu krásných míst," vyjadřuje se pochvalně o české metropoli.

Jen hezká slova měl i k českým fanouškům. "I včera, když hráli čeští hráči, byli diváci fér, což ne vždy platí v Německu, ale tady odvádí opravdu velmi dobrou práci," ocenil. Ve třetím kole jej čeká krajan Ricky Evans, který ve druhém kole nečekaně jednoznačně porazil Poláka Ratajského 6:0. "Trénoval jsem. Když Ricky hrál, tak jsem ho neviděl. On hraje velmi dobře už dlouho a jeho výkony jsou stabilní, ale pokud zahraju svůj top, tak vyhraju," je přesvědčen Cross.

Související obsah

​Už ve druhém kole se utkali hráči z užší světové špičky. Devátý hráč světa Dimitri Van den Bergh vyzval světovou sedmnáctku Nathana Aspinalla. V dramatickém zápase se nakonec radoval z vítězství 6:4 nizozemský hráč. "Jsem velmi spokojený, protože jsem hrál proti 17. hráči světa. Myslím si, že to je jeden z jeho posledních turnajů, kdy musí startovat v prvním kole. Nathan je velmi dobrý hráč, se kterým jsem už v minulosti hrál skvělé zápasy. Do neděle jsem nabral spoustu sebevědomí," hodnotil 27letý šipkař. 

Stejně jako Crossovi se mu líbila podpora fanoušků. "Musím říct, že fanoušci byli opravdu fair. Vyvolávali i jméno Nathana, užíval jsem si to. Pak už je jenom na mně, abych předváděl co nejlepší výkony. Moc fanouškům děkuji," řekl po zápase.

Dimitri Van den Bergh nechce na turnaji v Praze rozhodně nic podcenit a zdůraznil, že je tu hlavně pracovně, a ne na dovolené. "V Praze jsem nic neviděl, protože můj let měl zpoždění a musel jsem brzy do postele. Nyní mířím do hotelu, abych si odpočinul, protože v neděli musím zase předvádět výkony. Soustředím se jen na turnaj, i svoji rodinu jsem nechal doma. Možná se sem jednou vypravím na dovolenou, abych si to tu užil naplno."

Související obsah

​O jedno z největších sobotních překvapení se postaral Rakušan Rowby John Rodriguez. Až 92. hráč pořadí vyřadil světovou čtyřku Michaela Smithe, kterého porazil 6:4. "Jsem velmi šťastný, že jsem vyhrál zápas. Na pořadí v žebříčku ale nezáleží, protože věřím, že jsem schopen porazit kohokoli," tvrdí sebevědomě. 

Turnaj v Praze je pro něj velmi osobní a vysvětlil proč. "Tento turnaj pro mě hodně znamená, protože se tu narodila moje dcera před třemi lety. Je tedy Češka, takže mám k této zemi velmi dobrý vztah. Do Prahy sice jezdím jen na turnaje, ale až se ožením, tak tu udělám večírek," říká s úsměvem. 

V pražské Královce vládne na Czech Darts Open velmi dobrá atmosféra:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události