Fotbal

Žádný rasismus! Za Cavaniho se postavil uruguayský svaz i Suárez

Žádný rasismus! Za Cavaniho se postavil uruguayský svaz i Suárez
Zdroj: Profimedia

Velká vlna nevole se strhla po udělení trestu pro Edinsona Cavaniho za údajný rasismus. Uruguayskému fotbalistovi vyjádřily podporu tamní úřady i samotní kolegové z reprezentace – Luis Suárez a Diego Godín.

33letý fotbalista Manchesteru United použil při instagramové komunikaci slovo "negrito" (černoušek) a dostal od vedení anglického fotbalu třízápasovou stopku a tučnou pokutu.

Jenže s verdiktem důrazně nesouhlasí uruguayský svaz ani jazykový úřad. Zejména proto, že zmíněné slovo negrito znamená v Jižní Americe běžné oslovení pro blízkého člověka a kamaráda.

Související obsah

"Je to do nebe volající nespravedlnost, která poškodila pověst dobrého člověka. Vzhledem k tomu, jak dobře známe jeho charakter, jsme přesvědčeni, že si nezaslouží trest ani morální odsouzení. Vyzýváme proto asociaci, aby rozhodnutí přehodnotila," napsal uruguayský svaz.

Za svým parťákem se postavili i jeho kolegové z reprezentace Luis Suárez a Diego Godín, kteří sdíleli příspěvek publikovaný tamní hráčskou asociací.
 

Související obsah

"Trest ukazuje, jak je anglická Fotbalová asociace zaujatá, etnocentrická a dogmatická, protože za správné vysvětlení považuje jen svůj vlastní názor bez ohledu na to, jestli je chybný. Požadujeme okamžité zrušení Cavaniho trestu a omluvu za nespravedlivé pošpinění jeho jména tímto špatným verdiktem," píše hráčská unie

 

K dalším kritikům se přidal také jazykovědný úřad, který se zabývá studiem a užíváním španělštiny v Uruguayi. Podle jejich slov nemá vedení anglického fotbalu kulturní a jazykovědné vzdělání.


Související obsah

Edinson Cavani si už v pátek odseděl první zápas z trestu. Chybět bude ale také v pohárovém utkání proti Manchesteru City a v zápase FA Cupu proti Watfordu. Zaplatit také musí pokutu ve výši téměř 3 milionů korun.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události