Fotbal

Cavani kamarádsky poděkoval, dostal za to flastr za rasismus

Cavani kamarádsky poděkoval, dostal za to flastr za rasismus
Zdroj: Profimedia

Uruguayský fotbalový útočník ve službách Manchesteru United Edinson Cavani si vyslechl přísný trest za kamarádskou zprávu. Za příspěvek na Instagramu mu anglická fotbalová asociace udělila třízápasový trest a peněžitou pokutu.

Edinson Cavani dostal trest na tři zápasy a pokutu sto tisíc liber (2,9 milionu korun) za původně nevinný příspěvek na Instagramu. Uruguayec v listopadu poděkoval svému kamarádovi za pozápasovou gratulaci slovy: "Gracias, negrito."

Přestože Cavani to myslel čistě přátelsky, jelikož slovo "negrito" se v Jižní Americe používá v přátelském duchu, anglická fotbalová asociace to vyhodnotila jako rasistické vyjadřování.

Cavani po upozornění příspěvek smazal a omluvil se. "Zpráva, kterou jsem sdílel po nedělním zápase, byla myšlena jako vřelé poděkování kamarádovi za jeho pozápasovou gratulaci. Poslední, co bych chtěl, by bylo někoho urazit. Jsem naprosto proti rasismu a příspěvek jsem smazal ve chvíli, kdy jsem zjistil, že by mohl být špatně interpretován. Chtěl bych se za to srdečně omluvit," omluvil se veřejně.

Související obsah

Jenže ani tato omluva ho nezachránila od trestu. Cavani si nezahraje proti Aston Ville, Manchesteru City a Watfordu. Ve vyjádření asociace stojí, že příspěvek byl urážlivý, hrubý a nevhodný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události