Fotbal

Bizarní trest? Cavani dal za United dva góly, pak se měl dopustit rasismu

Bizarní trest? Cavani dal za United dva góly, pak se měl dopustit rasismu
Zdroj: Profimedia

Hvězdný útočník Manchesteru United si zadělal na pořádný malér. Uruguayec Edinson Cavani se totiž po parádním výkonu v duelu proti Southamptonu provinil nevídaným přešlapem, když jednoho z fanoušků počastoval rasistickým slovem na sociálních sítích. Incident už řeší anglická fotbalová asociace.

Edinson Cavani byl hvězdou nedělního utkání proti Southamptonu. Uruguayský útočník přišel na trávník po poločase a následně zařídil dvěma brankami a asistencí famózní obrat z 0:2 na 3:2.

Jeho výkon sklidil velkou odezvu na internetu, kde fotbalistovi gratulovalo mnoho fanoušků. Jeden z nich pak napsal Cavanimu španělsky "Asi te queiro, Matador", což znamená "Miluju tě, Matadore."

Související obsah

Forvard United mu následně poslal přes sociální sítě odpověď, ve které stálo španělské spojení "Gracias, negrito" (Díky černoušku).

Právě slovo "negrito" je však momentálně v Anglii striktně zakázáno používat, jelikož je rasistické. Místní fotbalová asociace tak už incident řeší, a i když Cavani svůj post následně smazal, bude mít pravděpodobně dohru.

Stejně jako v případě jeho krajana Luise Suáreze, který tehdy dostal za podobný incident osmizápasovou stopku a také mastnou pokutu.

Problémem je, že v Jižní Americe má termín "negrito" jiný význam než v Anglii. „Negro můžete říct komukoliv s tmavými vlasy stejně tak jako s tmavou kůží a já tohle slovo celý život běžně používám. I moje žena mi často říká "Negro" nebo "Negrito". I moje babička tak říkala dědečkovi a někdy i mě," vysvětloval tehdy médiím bývalý útočník Liverpoolu Suárez.

Související obsah

Podle nejnovějších pravidel Fotbalové asociace je však toto slovo v Anglii rasistické a Cavanimu tak hrozí několikazápasový trest i tučná finanční pokuta.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události