Rally

Pondělní etapa sedla českým kamionům, Podmola trápila motorka

Pondělní etapa sedla českým kamionům, Podmola trápila motorka
Zdroj: Profimedia

Druhá etapa slavné Rally Dakar ukázala že čeští kamioňáci mají formu. Hned tři zástupci českých barev dojeli v první desítce. Nejlépe si vedl Martin Macík, který skončil pátý.

Hned o dvě místa za Macíkem, tedy sedmý, projel cílem druhé téměř 500 měřených kilometrů dlouhé etapy Martin Šoltys.

V elitní desítce byl mezi kamiony ještě také devátý Aleš Loprais.

Na veleúspěšnou první etapu, naopak nedokázal navázat Martin Prokop. Mezi automobily ztratil více než 45 minut a po úvodní třetí příčce, je aktuálně až třináctý.

Související obsah

Další povedené vystoupení má za sebou motocyklistka Martin Michek, jenž byl v pondělí osmnáctý. Libor Podmol měl po pádu tentokrát zase smůlu na technické potíže, nakonec skončil až na 60. místě.

 

"Sice jsem tentokrát nehodil tlamu, ale bohužel mě potkal technický problém, který se moc nestává. Abych vůbec mohl pokračovat, musel jsem pomocí hadičky a pet láhve přečerpat benzin do funkční nádrže," popisoval potíže v tiskové zprávě.

Související obsah

 
Velké problémy měl pak už v první etapě bývalý závodník ve formuli 1 Tomáš Enge. Jeho buggynu totiž trápily technické problémy.


"Auto jelo od začátku jen na zadní náhon a přehřály se poloosy, které začaly praskat. Jedna a potom druhá, 30 kilometrů před cílem," vysvětloval Enge

 

Jenže Enge nechtěl svůj sen vzdát. S navigátorem buggynu provizorně opravili a do cíle nakonec dojel. I když už za tmy a se ztrátou víc než pět hodin.

Štěpán Sokol, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události