Další sporty

Dlouholeté partnerství končí! Týmový manažer Suzuki končí

Dlouholeté partnerství končí! Týmový manažer Suzuki končí
Zdroj: Profimedia

V loňské sezóně dovedl tým Suzuki k titulu mistra světa. Teď se však rozhodl odejít. Davide Brivio končí jako týmový manažer a po osmi letech stáj opouští.

V paddocku závodních motocyklů se Brivio pohybuje už 20 let, od roku 2013 pak působil u Suzuki, s kterou se mu podařijo získat pohár konstruktérů a jejich tovární jezdec Joan Mir získal titul i mezi závodníky.

Brivio ale ve stáji končí. Podle zahraničních zdrojů má namířeno do týmu Alpine F1, kde by měl opět zastávat funkci šéfa týmu. "Nečekaně jsem obdržel novou nabídku a novou příležitost, kterou jsem se nakonec rozhodl využít," řekl Brivio.

Související obsah

"Bylo to těžké rozhodnutí. Nejtěžší bude opustit tuto báječnou skupinu lidí, se kterou jsem zahájil tento projekt, když se Suzuki vracela do šampionátu. A je těžké se rozloučit se všemi lidmi, kteří se za ta léta připojili k tomuto skvělému týmu. Z tohoto pohledu mi je smutno, ale zároveň se cítím velmi motivován pro tuto novou výzvu, což byl klíčové v rozhodování o tom, zda obnovím smlouvu se Suzuki nebo zahájím něco zcela nového," dodal Ital.

Kdo bude nástupcem 32letého manažera zatím tým neoznámil.

Podívejte se na reportáž Sportovních novin ze závodu, kdy Brivio svěřenec Joan Mir získal titul mistra světa!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události