MotoGP

Mir je šampionem MotoGP! V Moto2 a Moto3 ještě není rozhodnuto

Velká cena Valencie přinesla radost Joanu Mirovi, který si sedmým místem vyjel mistrovský titul. Závod se nakonec stal kořistí Franca Morbidelliho. Závod třídy Moto2 ovládl Jorge Martín, v Moto3 slavil Tony Arbolino a obě kubatury tak čeká perný závěr.

Do závodu odstartoval z pole position Morbidelli, který nakonec dokázal v těsném závěru uhájit první místo. Na nejvyšší stupínek ale nakonec nedosáhne.

Ten pro sebe uzmul Joan Mir. Před sezónou podceňovaný jezdec dojel na sedmém místě a předčasně si zajistil titul šampiona. Pro stáj Suzuki se jedná o obrovský úspěch, celkového vítěze měla naposledy před dvaceti lety. Druhý dojel Jack Miller a třetí Pol Espargaró.

Mir tak získal celkové prvenství již ve druhé kubatuře. 23letý Španěl totiž v minulosti kraloval i ve třídě Moto3.

Velkým smolařem je v kubatuře Moto2 Sam Lowes. Po pádu v tréninku odjel závod se zraněnou rukou a skončil až na 14. příčce. Jeho největší konkurent Enea Basitanini si upevnil na čele náskok díky šestému místu.

Závod nakonec vyhrál podruhé v sezóně Jorge Martín, díky třetí pozici se před posledním závodem sezóny udržel v boji o titul světového šampiona Marco Bezzecchi a pátý Luca Marini.

Související obsah

Kvůli zranění z tréninku se ve třídě Moto3 nepředstavil jediný český zástupce Filip Salač. Poprvé v sezóně dojel jako první Tony Arbolino, který zdramatizoval boj o celkové vítězství.

Vede stále Albert Arenas, který dojel na čtvrté příčce a protože za sebou nechal Japonce Oguru, navýšil náskok na osm bodů. Šanci jej ohrozit má také vítěz Arbolino.

Související obsah

Výsledky MotoGP:

1. Morbidelli (It.)

2. Miller (Aus.)

3. Espargaró (Šp.)

4. Rins (Šp.)

5. Binder (JAR)

Výsledky Moto2:

1. Martín (Šp.) 40:02.225

2. Garzó (Šp.) +0.072

3. Bezzecchi (It.) +0.204

4. Schrötter (Něm.) +0.689

5. Marini (It.) +0.81 

Výsledky Moto3:

1. Arbolino (It.) 38:17.462

2. García (Šp.) +1.142

3. Fernández (Šp.) +1.297

4. Arenas (Šp.) +2.825

5. Binder (JAR) +2.999

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události