Novák se držel s vedoucí skupinou, nakonec skončil těsně za dvacítkou

Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Tour de Ski pomalu letí do své závěrečné fáze a Michalu Novákovi se závod na 15 kilometrů s hromadným startem poměrně povedl! Po celou dobu se držel ve vedoucí skupině, ale nakonec dojel 21. Opět zvítězil Rus Bolšunov.

V nejslavnějším italském lyžařském středisku Val di Fiemme se jela šestá etapa letošního Tour de Ski. Novák se od začátku držel ve vedoucí skupině a pouze sledoval, jak po každém kole jeho soupeři odpadávají.

I nadále se jel s hlavními favority v jednom balíku, který byl hodně početný, ale bylo už jasné, že mu body neuniknou. Favorizování závodníci ale ke konci zařadili vyšší rychlostní stupeň a svým pronásledovatelům pláchli. Novák tak nakonec skončil 21. a na vítězného Alexandra Bolšunova ztratil 33 sekund.

"Pocitově to pro mě byl dnes nejlehčí závod. První tři okruhy se nikam nespěchalo, až ve čtvrtém okruhu, kde byla prémie, se to trochu natáhlo. S umístěním jsem celkem spokojený, ale zároveň cítím, že by mohlo být líp. Ale někdy je v té skupině těžké, aby se člověk prosadil dopředu a našel si správné místo," prozradil po závodě Novák.

Ten je momentálně v celklovém hodnocení seriálu na 26. místě. Další Češi dojeli až v páté desítce. Adam Fellner 42. a Petr Knop 49.

Tour de Ski - 15km klasicky (Val di Fiemme):

1. A. Bolšunov (RUS) 41:33,7, 2. F. De Fabiani (ITA) +1,8, 3. A. Červotkin (RUS) +3,7 . . . . 21. M. Novák (CZE) +33, 42. A. Fellner (CZE) +2,39,3, 49. P. Knop (CZE) +4:09,3.