Běžecké lyžování

Česká běžkyně útočila na top desítku. O lepší výsledek ji připravil pád

Česká běžkyně útočila na top desítku. O lepší výsledek ji připravil pád
Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Další velice povedený výsledek si připsala česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová. 29letá závodnice dojela v italském Toblachu na 11. místě a celkově jí patří v sérii závodů Tour de Ski 15. místo. Závod na 10 kilometrů s intervalovým startem vyhrála Američanka Jessie Digginsová.

Razýmová zpočátku na nejlepší ztrácela, pak však postupně na trati zrychlila, a v jednu chvíli se dokonce pohybovala na průběžném devátém místě.

Bohužel o výsledek v top desítce ji připravil pád.

„Kvůli tomu pádu jsem po dnešním závodě spíš smutná. Snažila jsem se dotáhnout na skupinu holek přede mnou, abych se za nimi svezla, ale měla jsem vytuhlé nohy a spadla jsem ve sjezdu. Nechala jsem tam asi deset vteřin, což mě stálo určitě nejlepší desítku, možná osmičku. Snad se to zítra otočí a budu mít více štěstí,“
prohlásila zklamaná běžkyně v tiskové zprávě. Nicméně 11. místo je i tak velice pěkné.

Související obsah

Z dalších Češek skončila na 37. místě Kateřina Janatová, 41. příčku pak obsadila Petra Hynčicová a o dvě místa za ní byla Petra Nováková.

Mezi muži se z Čechů na patnáctikilometrové trati nejlépe dařilo Michalu Novákovi, který skončil na 34. místě. 44. skončil Petr Knop a Adamu Fellnerovi patřila padesátá pozice. Závod naprosto ovládli Rusové, kteří zabrali prvních pět míst a další dva skončili sedmý a osmý. Vyhrál Alexandr Bolšunov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události