Boby

Dvořákův čtyřbob bere osmé místo z ME, vyhrál neohrožený Friedrich

Dvořákův čtyřbob bere osmé místo z ME, vyhrál neohrožený Friedrich
Zdroj: Profimedia

Český čtyřbob s pilotem Dominikem Dvořákem si na mistrovství Evropy dojel pro osmé místo. Závod v německém Winterbergu byl prvním měřením sil čtyřbobů v sezoně. V sobotu s dvojbobem Dvořák uzavřel nejlepší desítku.

Závody ve Winterbergu byly součástí Světového poháru a zároveň byly mistrovstvím Evropy. Pro čtyřboby byl nedělní závod teprve prvním v sezoně a česká posádka ve složení Dvořák, Nosek, Šindelář a Suchý si dojela pro deváté místo celkově, mezi Evropany to byla o jedno místo lepší příčka.

Češi byli tradičně dobří na startu, v první jízdě měli šestý nejrychlejší rozběh a průběžně byli desátí. V druhé jízdě si o jednu setinu zhoršili start, ale po zaváhání Italů se posunuli na konečné deváté místo.

Druhý nejrychlejší čtyřbob kanadského pilota Krippse se do mistrovství Evropy nepočítal, takže v evropském šampionátu se Dvořákův čtyřbob umístil osmý. Na stejné dráze byli Češi loni šestí.

V sobotním závodu dvojbobů bral Dvořák spolu s Jakubem Noskem jedenácté místo, na mistrovství Evropy to znamenalo příčku desátou.

Související obsah

Naprostou dominanci předvedl německý pilot Francesco Friedrich, který v dvojbobu i čtyřbobu měl ve všech jízdách nejlepší starty i všechny mezičasy a z evropského šampionátu zaslouženě bere dvě zlaté medaile.

Vánoční rozhovor s bobistou Dominikem Dvořákem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události