Alpské lyžování

Ledecká si cení výsledku. Nejtěžší super-G, co jsem jela, říká upřímně

Další závod ve Světovém poháru sice nepřinesl pro českou lyžařku Ester Ledeckou umístění na stupních vítězů. I tak panovala spokojenost. Trať v rakouském Svatém Antonu byla totiž výjimečně náročná.

"Šesté místo je pořád skvělé. Vloni to bylo moje nejlepší umístění a letos zatím nejhorší, takže pořád spokojenost," hodnotila 25letá lyžařka nedělní super-G, při kterém skončila šestá.

Rozestavení branek na sjezdovce a podmínky totiž dohromady vytvořily hodně náročný závod, který nedokončilo hned 20 závodnic, včetně velkých favoritek.

Související obsah

"Musím říct, že tohle super-G bylo asi nejtěžší, co jsem kdy jela. Nebo rozhodně jedno z nejtěžších," hodnotila trať Ledecká, která do závodu vyjela jako vedoucí závodnice této disciplíny. Po šestém místě ji však na této pozici vystřídala nedělní vítězka Švýcarka Gutová-Behramiová.

Česká obojživelnice chtěla po lyžařském víkendu závodit opět na snowboardu. Nakonec však své plány přehodnotila. Místo zastávky v rakouském Bad Gasteinu tak bude nadále trénovat na lyžích. 

Související obsah

22. a 23. ledna ji pak čeká ve švýcarské Crans Montaně sjezd, o den později pak také super-G.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události