Běžecké lyžování

Krásné zakončení české běžkařky. V poslední etapě se dostala mezi elitu

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová Zdroj: Profimedia

Velice povedenou Tour de Ski má za sebou česká závodnice Kateřina Razýmová. 29letá běžkařka dojela v nedělním závěrečném závodě na 10 km volně na krásné šesté pozici a celkově se vešla do desítky. Sérii ovládla Američanka Digginsová, která skončila v neděli druhá.

Razýmová zužitkovala svou vynikající formu a během nedělního závodu, při kterém musely závodnice zdolat náročné stoupání, se dokázala dostat do nejlepší desítky.

Nakonec z toho bylo v cíli šesté místo a celkový posun na 10. pozici Tour de Ski.

V závodě na 10 km se radovala z výhry Švédka Anderssonová, nicméně ta v celkovém pořadí obsadila třetí příčku. Konečný triumf tak připadl americké běžkařce Jessie Digginsové, jež byla v neděli druhá.