Rallye Dakar

Podmol při závodu hrál na piano, dojel si pro nejlepší výsledek

Podmol při závodu hrál na piano, dojel si pro nejlepší výsledek

Libor Podmol po volném dni načerpal síly a v maratonské etapě Rallye Dakar si dojel pro svůj dosavadní nejlepší výsledek. Poraněné ruce už se mu lepší, přesto jim během závodu musel trochu ulevovat. Martin Michek zajel 12. nejlepší čas etapy a na prvního ztratil pouze osm a půl minuty.

Podmola ve volném dni trápily šlachy na rukou natolik, že si nebyl ani schopen otevřít láhev s pitím. Volno však využil k léčbě mastmi či magnety a nedělní maratonskou etapu už zvládl bravurně.

"Pravá ruka mě trochu brní, levačka vypadá dobře. Když jsem mohl, tak jsem se jim snažil ulevit. Když to šlo, při jízdě jsem pouštěl řídítko nebo jsem ulevoval prstům tím, že jsem hrál jako na piano a hýbal s nimi," nastínil, jak se popasoval se zraněním během závodu.

I přes zdravotní handicap zajel Podmol svůj nejlepší výsledek, když na nejrychlejší ztratil 46 minut a dojel na 29. místě. "S první top třicítkou jsem velmi spokojený," prohlásil průběžně 42. muž pořadí.

Související obsah

Po maratonské etapě spí všichni ve velké hale kromě jezdců továrních týmů, kteří spí v karavanech. "Je tu taková komorní atmosféra, mluví se potichu, jezdci tu poléhávají po zemi. Většina odpočívá nebo jdou spát hned, co přijeli. Jsme v takové hale a na zemi rozházené matrace a deky,“ popsal podmínky nejtěžšího závodu světa.

Související obsah

Skvěle si na Dakaru vede i motorkář Martin Michek. Ve všech etapách končí do dvacátého místa a v nedělní etapě si připsal příčku dvanáctou. "Vyšla mi navigace a dostal jsem se hodně dopředu. Někteří kluci bloudili. Dvanácté místo je perfektní výsledek, já jsem za to moc rád," hodnotil Michek výsledek maratonské etapy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rallye Dakar

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.