NHL

NHL očima komentátorů Nova Sport: Hokej bude atraktivnější! Kdo vyhraje?

Už jen pár hodin chybí do startu slavné NHL. Nejlepší hokejová liga světa vypukne soubojem o Pensylvánii, ve kterém si to rozdá Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins. Komentování úvodního duelu se ujme sehrané duo Nova Sportu Jožo Havrilla a Michal Jinoch, kteří očekávají vyrovnaný souboj. Jaké další názory mají na nadcházející sezonu?

"Vůbec bych se nedivil, kdybychom hned na úvod viděli prodloužení," říká komentátor Nova Sportu Michal Jinoch k prvnímu zápasu sezony.

Ostatně s jeho slovy souhlasí i jeho kolega Jožo Havrilla, který si dokonce tipnul přesný výsledek:

"Kdo mě zná, ví, že netrefím ani stodolu. Jsou mi sympatické oba celky na P. Proto tipuji remízu 3:3 a nájezdy dají lépe Flyers, neboť je umí."

Související obsah

Letošní sezona NHL bude hodně zvláštní. Kvůli koronaviru se totiž začíná v netradičním termínu, ubylo hodně zápasů a také se změnilo rozložení divizí.


"Myslím si, že hráči udělali individuálně maximum, ale pro týmy to bude, stejně jako loni, specifická sezóna. Proběhlo hodně změn snad ve všech týmech. Organizace musí počítat s tím, že se bojuje o vyřazovací část vlastně hned od začátku, vzhledem k menšímu počtu zápasů. Také jsou nové divize což může také zamotat to, kdo se nakonec dostane do playoff," přemýšlí nad vývojem nové sezony Michal Jinoch.

Související obsah

NHL také přichází do nového ročníku s výraznou novinkou. Mění se totiž pravidlo ofsajdu, což by mělo zaručit ještě útočnější hru.


Modrá čára i nadále zůstane ofsajdovou linií, ale nově nebude potřeba, aby se hokejista bruslí dotýkal přímo ledu. Jako ofsajdová linie tak nebude brána jen čára, ale i pomyslný vzdušný prostor nad ní.

Související obsah


"Hokej bude s novým ofsajdovým pravidlem atraktivnější, zejména pro útočníky. Přechodová fáze do třetiny dělala některým v té rychlosti problémy. Nyní uz nemusí mít přilepenou nohu o led. Než to dostanou hráči do krve, tak to chvilku potrvá. Usnadní to však práci čárovým rozhodčím," vysvětluje Jožo Havrilla, který kladně hodnotí i nové pojmenování divizí podle sponzorů.

"Dobrý nápad, jak pomoci klubům v NHL v době finanční krize. Výpadky nahradí alespoň zčásti sponzor. Hokej potřebuje injekci. Uvítal bych to i v dalších letech," dodává zkušený komentátor Nova Sportu, jenž se pohybuje v této branži už 26tým rokem. 

Zdroj: TN.cz

Loňským vítězem se stala Tampa Bay i s českými hokejisty Ondřejem Palátem a Janem Ruttou. A podle slov Michala Jinocha má floridský tým šanci Stanley Cup obhájit.
"Tampa má určitě na to obhájit titul. Bylo by fajn, kdyby se do finále dostal zase jednou někdo z Kanady. Třeba Torontu by mohly pomoci zkušenosti Joa Thorntona a on by si ten Stanley Cup také koneckonců zasloužil," říká Michal Jinoch, který má na svém kontě už přes tři sta odkomentovaných zápasů v NHL.

 

Zdroj: Nova Sport

A jak na tom budou podle jeho názoru samotní čeští hokejisté? "Tak v první řadě věřím, že bude co nejrychleji fit David Pastrňák. To je jasná volba. Bude zajímavé sledovat San Jose, kde by měl Tomáš Hertl, společně s Meierem a Labancem převzít roli lídra. Já osobně jsem zvědavý hlavně na to, jaký vzestup udělají Martin Nečas, Filip Chytil a Martin Kaut, který snad v průběhu sezóny také dostane příležitost."

Související obsah

Komentátorské duo Havrilla – Jinoch už ve středu 13.01 usedne do kabinky a od 23:25 nám naservíruje duel mezi Philadelphií Flyers a Pittsburghem Penguins. Zápas vysíláme na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události