Fotbal

Roman Berbr opustil vazbu! V černém kulichu nastoupil do auta a odjel

Bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr je na svobodě! Stíhaný 66letý fotbalový funkcionář se nakonec dostal ven dříve, než se očekávalo. Venku z vazby už je také jeho údajný komplic, někdejší sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz. Oba budou nyní stíháni na svobodě. Berbrovi hrozí za údajné korupční praktiky v českém fotbale až šest let za mřížemi.

Roman Berbr měl původně vazební věznici opustit 16. ledna, nakonec byl však propuštěn o tři dny dříve. Údajně proto, že policie během středy vyslechla poslední svědky.

Kolem 14. hodiny tak v doprovodu dvou neznámých mužů opustil vazební věznici. S novináři nemluvil a bez jakýkoliv slov nastoupil do auta. Na sobě měl černý kulich a černou péřovou bundu, nechyběla ani rouška na ústech.

66letý bývalý místopředseda Fotbalová asociace ČR je obviněn ze zpronevěry a podplácení, hrozí mu tak až šest let za mřížemi. Nově ale bude stíhán na svobodě.

Související obsah

Venku už je také bývalý funkcionář Vyšehradu Roman Rogoz, který má prý psychické problémy a vazbu opustil v pondělí. Jemu hrozí trest až na dva roky a osm měsíců. Výše trestu se ale může v průběhu vyšetřování ještě změnit.

Aktuálně je stíháno v této kauze devatenáct osob. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události