Fotbal

Aféra v českém fotbale: Rogoz už je na svobodě, Berbr bude brzy

Aféra v českém fotbale: Rogoz už je na svobodě, Berbr bude brzy
Zdroj: Profimedia

Korupční kauza v českém fotbale pokračuje. Na svobodu byl puštěn Roman Rogoz, tedy někdejší sportovní ředitel Vyšehradu. Ten je obviněný z korupčních praktik. Nejznámější postava celé kauzy Roman Berbr by měl být také na svobodě v nejbližší době.

První jmenovaný se dostal ven v pondělí. To potvrdil serveru iSport jeho právní zástupce Oldřich Chudoba. Rogoz je prý na tom psychicky hodně špatně. Stíhán bude zatím na svobodě.

Bývalému funkcionáři Vyšehradu nyní hrozí trest až na dva roky a osm měsíců. Jenže i to se může změnit. Další vyšetřování totiž ukázalo, že v případě Romana Berbra hrál významnou roli. Je tedy možné, že se jeho právní klasifikace změní.

Údajně měl totiž uplácet rozhodčí a fotbalisty soupeře, a taktéž si měl přivydělávat sázkami. 

Související obsah

Roman Berbr by se podle posledních dostupných informací měl dostat ven již 16. ledna. Také by měl být stíhán na svobodě. Ovšem šestašedesátiletý bývalý rozhodčí je na tom ještě hůř. Ten čelí obvinění za zpronevěru a uplácení a hrozí mu tak až šest let za mřížemi.

Aktuálně je stíháno v této kauze devatenáct osob. Bývalý rozhodčí Tomáš Grimm, který je mezi tyto osoby zahrnut, začal údajně s policií spolupracovat. To by mohlo částečně ulehčit rozplétání této kauzy. 

Naposledy se ukázalo, že by mohl mít něco s touto kauzou společného i rozhodčí Pavel Královce

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události