Hokej

Extraliga v Hradci se nehraje! Kvůli díře v ledu musel být zápas zrušen

Jediný čtvrteční zápas hokejové extraligy potkal nepříjemný problém. Behěm rozbruslení se na ledové ploše vytvořila obrovská díra, která znemožnila začátek utkání. Po hodinové pauze se utkání odložilo pro nezpůsobilý stav hřiště.

Hradec Králové měl s Třincem hrát od pěti hodin večer, jenže při rozbruslení nastal nečekaný problém. V ledové ploše vznikla obrovská díra o průměru přibližně 5-10 centimetrů.

Hrát na takto nebezpečném klužišti nepřipadalo v úvahu, a tak se začátek zápasu odložil a pořadatelé se snažili pomocí hasících přístrojů místo zchladit a zaplnit.

Po chvíli přijel rozhodčí závadné místo zkontrolovat, ale díra se po přejetí bruslí obnovila. Po dohodě pořadatelů, rozhodčích a obou týmů se tak po hodině čekání zápas odložil zatím na neurčito.

Pro oba celky je to samozřejmě velká, a navíc zbytečná komplikace v dosti nabitém kalendáři, a oba celky se musely dohodnout na náhradním termínu. Třinec na svém Twitteru uvedl, že hrát by se mělo hned v pátek v jejich aréně. Pro Oceláře je odložení zápasu o to smutnější, že v Hradci čekali už od úterý, kdy hráli v Mladé Boleslavi.

"Říkalo si to o to, aby si tam někdo zlomil kotník nebo urval vazy - hodně nebezpečné," ohodnotil nedostatek na ledové ploše domácí útočník Jakub Lev. Takto zrušený zápas zažil poprvé v kariéře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události