Rallye Dakar

Michek na Dakaru útočí na rekord! Podmol jel v bolestech

Dakarská rallye má před sebou poslední etapu a Martin Michek píše nádherný příběh. Loni po selhání jater bojoval o život a nevěděl, jestli ještě někdy bude závodit a nyní útočí na nejlepší český výsledek v historii.

MICHEK ÚTOČÍ NA ČESKÉ MAXIMUM

Michek po selhání jater neměl na závodění ani pomyšlení, ale jeho stav se zlepšil natolik, že na letošní Dakar odjel závodit, a dokonce tam poráží jezdce z továrních týmů, které mají nesrovnatelně lepší finanční možnosti.

V jedenácté etapě zajel Michek patnáctý nejlepší čas a v celkovém pořadí se dostal na desáté místo. Z českých závodníků na motocyklu je nejlepší umístění právě desátá příčka Stanislava Zlocha z roku 1998 a Michek je na cestě za vyrovnáním tohoto českého rekordu.

Na jedenáctého Walknera má náskok 14 minut a na dvanáctého Rodriguese o dalších deset minut navíc. "Jsou to velké dakarské hvězdy. Oba to jsou navíc motokrosaři, takže se dobře známe z jiných závodů. Bože, to bude krásná etapa. Už teď jsem z toho rozsypaný jak čínský čaj. Už mě svrbí zápěstí," uvedl Michek.

 

Související obsah

Aby vytvořil nové české maximum, potřeboval by Michek větší zaváhání někoho z Top 10, na devátého Slováka Svitka totiž ztrácí 48 minut. "Na Dakaru je možné sice všechno, ale stáhnout tento náskok v jedné etapě bude složité. Musel by podobně jako dneska někdo z favoritů odstoupit, nebo provést velkou chybu. Ale Martin je bojovník a už teď je na zítřek velmi nažhavený. Jsme tu, abychom závodili, nevzdáváme se," prohlásil Ervín Krajčovič šéf týmu ORION MRG.

PODMOL ZRAJE JAKO VÍNO

Libor Podmol se většinu kariéry věnoval freestylu, až loni se rozhodl zúčastnit se Dakaru a začal jezdit rallye. A během závodu se ukazuje, že i zde má Podmol potenciál, v průběhu se stále zlepšuje, předposlední etapu zajel na svém motocyklu v 21. nejrychylejším čase.

"Bylo to hodně náročné, fyzicky asi zatím nejtěžší. Bylo to 464 měřených kilometrů ve svižném tempu. Hodně kamení, ale ke konci i nepříjemné duny. V nich jsem myslel, že mi ty moje ruce upadnou. Zatnul jsem zuby a dojel to v tempu, které jsme nasadili. Nakonec z toho je můj nejlepší výsledek," hodnotil dvojnásobný vítěz X-Games.

 

Související obsah

Podmol se během Dakaru potýká se zánětem šlach na rukách, ale ani zdravotní problémy, a ani pády a defekty ho nezastaví. "Jednu dunu jsem nedal úplně nejlíp. Skočil jsem a letěl z ní dolů asi dva a půl metru. Trochu jsem si při dopadu narazil kotníky, snad až do zadku, a taky mi trochu křuplo v ramenu. V dunách jsem pak jel asi patnáct minut v bolestech," nastínil nepříjemnost z uplynulé etapy.

"Myslím, že jsem tímhle jednadvacátým místem v nejtěžší etapě všem ukázal, že na to mám. Kdyby nepřišly ty problémy na začátku, mohl jsem celkově bojovat možná i o dvacáté místo. Ale na kdyby se nehraje. Máme ještě jeden den před sebou. Když budu celkově do třicítky, bude to super," prozradil Podmol svůj cíl. Zatím se drží právě na třicátém místě.

Související obsah

MACÍK TĚSNĚ POD PÓDIEM

Kamion Martina Macíka v posledních etapách frčí ve vysokém tempu. V předposlední etapě to posádce týmu Big Shock! Racing stačilo na šesté místo a Macík se posunul před svého krajana Aleše Lopraise na celkové čtvrté místo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události