Motorsport

Podmol zajel na Dakaru v desáté etapě svůj nejlepší čas!

Podmol zajel na Dakaru v desáté etapě svůj nejlepší čas!
Zdroj: Libor Podmol

Desátá etapa Rallye Dakar byla pro motocyklistu Libor Podmola výsledkově dosud nejúspěšnější. Po 583 kilometrech, z nichž bylo 342 km měřených, byl v cíli na 25. místě.

Bývalého mistra světa ve freestyle motokrosu několik dní trápí namožené šlachy v rukách. I přes tento hendikep ale poskočil na průběžnou 33. příčku. Mohlo to být i lepší, ale mírně ho zbrzdily dva menší pády. „Nebylo to nic hrozného. Stalo se to v kamenité pasáži, kde jsem jel naštěstí pomaleji. Ale bouchl jsem se do palce, což v tom mém stavu nebylo zrovna příjemné. Ruce mám v háji. Už jsem se jen soustředil, abych dojel do cíle,“ popsal Podmol.

Nováček na slavné rallye si ale jinak etapu užíval. „Všiml jsem si, že hodně závodníků docela dost bloudilo, ale já jel navigačně poměrně dobře," hoodnotí svoje orientační schopnosti.

Související obsah

Na Dakaru se den ode dne zlepšuje a nabírá zkušenosti. Nabyté zkušenosti se mu jistě bude hodit v jedenácté erzetě, která má být podle organizátorů nejobtížnější. Prvních 100 kilometrů předposlední etapy má vést dunami. A to bude pro Podmolovy bolavé ruce velká zátěž.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události