Fotbal

Souček prestižní cenu nedostane, vyfoukl mu ji Bruno Fernandes

Souček prestižní cenu nedostane, vyfoukl mu ji Bruno Fernandes
Zdroj: Profimedia

Český fotbalista Tomáš Souček si svými výkony řekl o nominaci na hráče měsíce prosince v Premier League. V kombinovaném hlasování fanoušků a kapitánů všech týmů ale uspěl jiný záložník, Bruno Fernandes z Manchesteru United.

Hráčem měsíce prosince v anglické Premier League byl vyhlášen Portugalec Bruno Fernandes. Opora Rudých ďáblů v posledním měsíci roku 2020 zaznamenala tři vstřelené branky a čtyři asistence v šesti zápasech.

Fernandes tak obhájil cenu, kterou získal i za listopad a celkově ji vyhrál počtvrté za svůj rok působení v Manchesteru. Stal se prvním hráčem v historii Premier League, který toto ocenění získal čtyřikrát během jednoho roku. Ofenzivní záložník se ihned po příchodu k Rudým ďáblům stal oporou týmu a i díky němu United nyní vedou o tři body anglickou ligu.

Tomáš Souček se dostal do užší nominace nejlepších osmi hráčů díky svým spolehlivým výkonům, které v prosinci okořenil i třemi vstřelenými brankami.
 

Související obsah


 

Prestižního ocenění se ale nedočkal. O vítězi rozhodovalo hlasování fanoušků v kombinaci s hlasováním všech dvaceti kapitánů týmů z Premier League.
 

Cenu za nejlepší gól roku si možná hned na začátku roku zajistil Nizozemec z Alkmaaru:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události