Hokej

Další země chce spolupořádat hokejové MS, jedná se o ''exotiku''

Další země chce spolupořádat hokejové MS, jedná se o ''exotiku''
Hokejová Litva | Zdroj: Profimedia

Pár desítek hodin poté, co oficiálně IIHF zrušila šampionát v Bělorusku, se objevil další zájemce o spolupořádání s Lotyšskem. Pomocnou ruku chce dát sousední Litva. Ta je ovšem v hokeji poměrně exotickým mančaftem.

''Pokud by Lotyšsko potřebovalo pomoct, může se na nás spolehnut,'' řekl pro server Delfi.lt Linas Obcarskas, který zastupuje ministra pro vzdělání, vědu a sport. Údajně by hokejový svaz měl finance na pořádání tohoto populárního šampionátu.

Samotná ministryně pak řekla pro rozhlasovou stanici LTR, že věří, že by Litva pár zápasů zvládla. Velkou výhodou v tomto případě může být vzdálenost. Do Rigy je to z hlavního města Vilniusu zhruba 300 kilometrů. 

Litva už má zkušenosti s pořádáním světového šampionátu. V minulosti se zde organizovaly mistrovství světa nižších divizí. Petr Bříza, který je ve vedení IIHF, řekl webu Nova Sport, že by se mělo rozhodnout do tří týdnů. 

Zdroj: Profimedia

Aktuálně se jeví jako potenciální pořadatelé ještě Slovensko s Dánskem. Poslední variantou je i to, že Lotyšsko by pořádalo hokejový turnaj samo. To by mohlo být ale pro pobaltskou zemi hodně nákladné. 

Související obsah

Navíc v Lotyšsku aktuálně najdete pouze jednu halu, která by byla schopna pořádat tento mezinárodní turnaj. Lotyši by tak museli narychlo zrekonstruovat nebo případně postavit dočasnou novou halu. A to je zvláště v situaci okolo covidu-19 finančně a technicky náročné.

Jeden z důvodů, proč se nepořádá MS v Bělorusku je i ten, že sponzor Škoda pohrozil bojkotem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události