Hokej

Do tří týdnů se rozhodne, říká Bříza o pořadatelství MS v hokeji

Letošní mistrovství světa v ledním hokeji se mělo z poloviny konat v Bělorusku, ale rada IIHF na pondělním zasedání šampionát v Minsku zrušila. Rozhodnutí bylo jen konečným vyústěním všech předchozích jednání a nový pořadatel by měl být znám do tří týdnů.

"Dnešní jednání IIHF bylo jenom logickým vyústěním všech předchozích jednání ohledně pořadatelství mistrovství světa v Bělorusku 2021 v posledních měsících. My jsme k tomu rozhodnutí spěli a dneškem bylo jenom potvrzeno," uvedl pro Nova Sport člen rady IIHF Petr Bříza.

Že mistrovství v Bělorusku nebude, tak bylo jasné již delší dobu a bylo potřeba udělat především náležité formální kroky, aby IIHF mohla vyřknout konečné rozhodnutí. Hlasování o zrušení pořadatelství Běloruska bylo podle Břízy jednomyslné. IIHF se k tomuto kroku odhodlala kvůli bezpečí všech účastníků ať už z důvodů politických, nebo koronavirových.

Kde se tedy nakonec bude hrát? Ve hře jsou varianty Dánsko, Bratislava a také samostatné pořádání Lotyšskem, které mělo být původně spolupořadatelem.

 

Související obsah

"Předpokládáme, že do během dvou týdnů, nejpozději tří týdnů bychom měli dojít k finálnímu rozhodnutí," prozradil bývalý brankář pražské Sparty a české reprezentace, kdy by měl být znám nový pořadatel.

 

Související obsah

V dnešní covidové době je samozřejmě do poslední chvíle možné, že se akce vůbec neuskuteční, to si však Bříza nechce připustit. "My si nemůžeme dovolit, aby nebylo mistrovství světa druhým rokem v řadě, takže všichni věříme a doufáme, že mistrovství světa budeme hrát," dodal na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události