Fotbal

Etická komise podezřívá sudího Rejžka z vědomého ovlivnění zápasů!

Etická komise podezřívá sudího Rejžka z vědomého ovlivnění zápasů!
Zdroj: Profimedia

Fotbalový rozhodčí Pavel Rejžek má obrovský problém! Etická komise FAČR ho podezřívá, že ovlivnil dvě ligová utkání a nechal si slíbit úplatek od bývalého místopředsedy Romana Berbra, který je obviněn z ovlivňování zápasů a pouze před pár dny se dostal zpátky na svobodu z vazební věznice.

U Rejžka jde o dvě utkání. První se sehrálo v roce 2019. Tehdy v srpnu měl ovlivnit zápas mezi Opavou a Zlínem. V září loňského roku pak zápas Plzně s Jabloncem.

V druhém zápas si prý nechal slíbit úplatek v podobě nominace na mezinárodní lilstinu rozhodčích FIFA. Rejžek, se kterým etická komise zahájila řízení, nebyl nominován k prvnímu kolu jarní části Fortuna ligy.

Související obsah

Stejně tak jako Petr Ardeleanu a Pavel Královec. S nimi však zatím etická komise řízení neodstartovala. V celé kauze je zainteresováno ještě pět dalších osob.

Vladimír Pastýřek a Zdeněk Mudra měli jako asistenti ovlivnit zápas ČFL mezi Vltavínem a Vyšehradem. Dále je obviněn také sekretář Patrik Filípek, který prý na popud tehdejšího sportovního ředitele Vltavínu Romana Rogoze změnil delegaci rozhodčích na přípravné utkání s Motorletem.

Související obsah

Václav Kohout se měl dopustit stejného prohřešku z pozice člena komise rozhodčích pro Čechy. Opět šlo o zápasy Vyšehradu ve třetí nejvyšší soutěži. Tentokrát šlo o duely s Živanicemi a Litoměřickem.

Posledním je Jan Hořejší, který je podezřelý z toho, že z pozice vedoucího sekretáře řídící komise pro Čechy předal úplatek přes sto tisíc korun rozhodčímu Robertu Hájkovi. Peníze měl Hořejšímu předat Roman Rogoz.

Etická komise se bude celou situací zabývat na zasedání 23. února.

Podívejte se na reportáž, jak Roman Berbr opouštěl vazební věznici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události