Ostatní sporty

Tři Češi byli ve vytrvalostním závodě na bodech. Zvítězil Rus Loginov

Nejdelší závod v rámci Světového poháru mají za sebou biatlonisté v italské Anterselvě. Vytrvalostní měření sil vyšlo nejlépe Loginovi, který díky bezchybné střelbě zvítězil. Nejlepší z Čechů byl Ondřej Moravec na 33. místě. Na body dosáhl i Tomáš Krupčík a Milan Žemlička.

Moravcovi úvod závodu vyšel a na první střelecké položce byl bezchybný. Jenže přišla první střelba ve stoje, kde udělal jednu chybu. Naprosto totožně se situace opakovala i v následujících dvou střelbách a Moravec tak skončil se dvěma chybami 33.

O dvě pozice za ním dojel Tomáš Krupčík, který jel po celou dobu výborně, ale zradila ho poslední položka. Na závěrečné stojce opět dvakrát chyboval.

První body do Světového poháru si připsal Milan Žemlilčka, pro kterého byl závod v Anterselvě teprve pátým vystoupením. S jednou chybou nakonec zapsal 39. místo.

Související obsah

Posledním Čechem v závodě byl Jakub Štvrtecký, který ale chyboval hned sedmkrát a dojel až 82.

Závod v husté mlze opanoval Rus Alexander Loginov, který nechyboval ani jednou a v doposud pro něj nepodařené sezóně jde o velký úspěch. Druhý skončil Sturla Holm Lägreid, kterému vytrvalostní závody evidentně svědčí, jelikož ten první v sezóně vyhrál. Na třetí pozici pak dojel Francouz Quentin Fillon Maillet.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události