Biatlon

Velký propadák! Česká štafeta dostala kolo, ze závodu byla stažena

Velký propadák! Česká štafeta dostala kolo, ze závodu byla stažena
Zdroj: Profimedia

Štafetový závod v italské Anterselvě dopadl naprosto tragicky pro český biatlonový tým. Čtveřice ve složení Žemlička, Moravec, Krupčík a Štvrtecký byla v průběhu závodu stažena, jelikož ji vedoucí Francie předjela o kolo. Češi byli nakonec klasifikováni až jako devatenáctí.

Česká reprezentace poslala do prvního úseku mladíka Milana Žemličku, který sice celkem dobře střílel, na trati ale běžecky ztrácel, a nakonec předával štafetu až na 23. místě.

Naopak zkušený Ondřej Moravec jen jednou dobíjel a štafetu nakonec vytáhl alespoň na 19. místo. V podobné tendenci mohl pokračovat i Tomáš Krupčík, ten ale při střelbě ve stoje hned čtyřikrát chyboval a český tým musel na trestný okruh.

Související obsah

Definitivní zmar pak přinesla jízda Jakuba Štvrteckého, který sice v ležce střílel za nula, následně ale musel hned na tři trestná kola po střelbě ve stoje.

Z tohoto důvodu byl pak v závěru předjet jak vedoucí Francií, tak druhým Norskem. Česká štafeta tak byla ze závodu stažena, a nakonec bude klasifikována na 19. místě.

Související obsah

V Anterselvě se nakonec radovali Francouzi, kteří po těsném finiši porazili Norsko. Třetí skončilo Rusko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události