Alpské lyžování

Hrdinka Ledecká se oklepala z pádu a útočila v super-G na desítku

Hrdinka Ledecká se oklepala z pádu a útočila v super-G na desítku
Ester Ledecká Zdroj: profimedia.cz

Česká lyžařka Ester Ledecká se po ošklivém pádu v sobotním sjezdu dokázala dát dohromady a v neděli se postavila na start super-G. Závod ve švýcarské Crans-Montaně ji navíc vyšel krásně a nebýt chyby při závěrečném skoku atakovala by možná i medailové pozice, nakonec skončila na 15. místě.

25letá česká závodnice vyrazila do závodu se startovním číslem 15 a dokázala dát za hlavu obavy ze sobotního pádu. Díky tradičně riskantní a rychlé jízdě tak útočila na čas nejlepších lyžařek. Bohužel při závěrečném skoku vylétla na chvíli mimo trať, což ji stálo cenné desetinky, a v cíli tak byla po odjetí všech soupeřek patnáctá.

Ledecká skončila v pátečním sjezdu na stejné trati druhá, následně měla skvělé mezičasy i v sobotním závodě, pak však ale přišel nepříjemný pád a náraz do ochranných sítí ve vysoké rychlosti.

Související obsah

Díkybohu si česká sněhová královna přivodila z tohoto karambolu pouze roztržený ret, a proto se tak rozhodla nastoupit do nedělního super-G v Crans-Montaně.

 

Na více zatočené trati zajela skvělou jízdu Federica Brignoneová, jež zužitkovala svoje schopnosti z obřího slalomu. Následně ale její perfektní čas dokázala ještě o více než vteřinu vylepšit Švýcarka Gutová-Behramiová. Do nejlepší trojice se pak ještě vměstnala Rakušanka Tipplerová.

 

Související obsah


Super-G ženy Crans-Montana (Švýcarsko)

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:15,63
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,93
3. Federica Brignoneová (ITA) +1,02

15. Ester Ledecká +1,90

Ester Ledecká vyděsila fanoušky děsivým pádem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události