NBA

Rok od tragédie: Svět vzpomíná na Bryanta, Jankto mu nakreslil obraz

Je to přesně rok od události, která otřásla celým sportovním světem. Při pádu letadla v kalifornském Calabasasu zemřela obrovská basketbalová ikona Kobe Bryant, jeden z nejlepších hráčů historie celého sportu.

Společně cestovali na basketbalový turnaj do jeho vlastního tréninkového střediska Mamba Sports Academy v Thousands Oaks.

Helikoptéra Sikorsky S-76B vyletěla v 9:06 z letiště Johna Waynea a k osudnému nárazu došlo zhruba ve třičtvrtě na deset poblíž Las Virgenes Road a Willow Glen Street.

Celou tragédii umocnil fakt, že společně s Bryantem v soukromém vrtulníku cestovala i jeho 13letá dcera Gianna, která po tatínkovi zdědila basketbalové vlohy, a dalších sedm lidí včetně pilota.

"Mamba" měl přesah i do běžného života. Lidé, kteří se o NBA a basketbal nezajímali, věděli a dodnes ví, kdo je Kobe Bryant.

Svým přínosem byl obrovskou personou, která pomohla zpopularizovat sport jako takový. Byl vzorným otcem a ikonou. Zbožňovala ho řada obyčejných občanů i sportovců.

Český reprezentant Jakub Jankto dokonce oblébené basketbalové legendě nakreslil úchvatný obraz.

Takhle to vypadalo před rokem přímo před stadionem Lakers, když se s ním fanoušci přišli rozloučit:

Související obsah

Po internetu a sociálních sítích koluje video plné emocí, které zachycuje smutek hráčů, pro které byl Bryant obrovským idolem a dětským vzorem. 

Nezapomněli ani basketbalisté. Takto nastoupil k zápasu s Miami Kyrie Irving z Brooklynu.

Kobe miloval kromě basketbalu i fotbal a další sporty. Sám byl ikonou, která své odvětví přesahovala. Není tedy divu, že respekt mu vyjadřovali i fotbalisté.

Hvězda LA Lakers byla velkým fanouškem italského AC Milán. Není tedy divu, že na něj aktuálně vedoucí tým Serie A nezapomněl, stejně tak mu památku věnoval i Galatasaray Istanbul.

 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události