Fotbal

Šmicer chválí Součka. Střelecký instinkt? S tím se musel narodit, říká

Fotbalista Tomáš Souček zatím řádí v Premier League jako uragán. V dresu West Hamu je pak nejlepším střelcem a skvělé statistiky má i v defenzivě. Slova chvály má pro něj i bývalý fotbalista Vladimír Šmicer, na kterého se Souček v českých tabulkách gólově dotáhnul.

"Jsem rád, že se mu daří. Vím, jak je anglická liga těžká. Sám jsem tam měl složitý půlrok, než jsem se dokázal adaptovat. A Tomášovi to vůbec nedělá problém," chválí českého záložníka Vladimír Šmicer.

Právě pro 47leté bývalé eso Liverpoolu je nebývalé, jak Souček dokáže skvěle bránit a zároveň střílet pravidelně góly.

Související obsah

"To dokáže jen opravdu málo hráčů v Premier League. Hraje výborně dozadu, zároven má skvělou kondici a dokáže se dostat i dopředu, kde má pak výborný střelecký instinkt," vysvětluje Šmicer, jenž dokázal za 121 zápasů v dresu Liverpoolu vstřelit 10 gólů.

Součkovi se podobný počin povedl za 33 utkání a v tabulkách českých střelců v Premier League dohání Milana Baroše, Tomáše Rosického a Patrika Bergera. "Tím, jak si dokáže skvěle najít ve vápně místo k zakončení, to není náhoda. S tím se musíte kolikrát narodit," usmívá se Šmicer, který mu přeje další góly.

Otázkou pak je, zdali už West Ham není zkrátka pro Součka malý a rodák z Havlíčkova Brodu není připraven k dalšímu kroku ve své kariéře.

Související obsah


"Já myslím, že zvolil skvělou cestu, když šel do Premier League a týmu, kde může pravidelně hrát. A jestli o něj nějaký tým s větším jménem bude mít zájem, to se uvidí," odpovídá český exfotbalista s přezdívkou "Štístko", jenž momentálně trénuje Dolní Chabry a uvažuje i nad funkcí v českém fotbale.

Jako slávistu pak Šmicera těší, že právě i bývalý záložník Slavie září spolu s dalším exslávistickým obráncem Vladimírem Coufalem v základu West Hamu.

Související obsah

Ještě lepší pocit by asi měl, kdyby třeba Souček přestoupil do Liverpoolu, kde na Šmicera rádi vzpomínají. "Myslím, že by mu seděla i hra Liverpoolu, respektive Tomáš zapadne do jakéhokoliv týmu. Ale samozřejmě záleží na manažerovi a jestli zrovna hledají podobný typ hráče," uzavírá Šmicer.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události