Běh na lyžích

Běžkařka Razýmová se ve Falunu vešla do elitní desítky

Běžkařka Razýmová se ve Falunu vešla do elitní desítky
Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Česká běžkařka Kateřina Razýmová slaví další parádní umístění v závodu Světového poháru. Na desetikilometrové trati volně s intervalovým startem skončila v tvrdé konkurenci na parádním devátém místě.

Razýmová se vydala na trať s číslem 51 a od prvních mezičasů ukazovala, že si jede pro velmi dobré umístění. V mrazivém počasí deseti stupňů pod nulou se pohybovala kolem desátého místa.

Ve finiši 29letá běžkařka zabrala a vyhoupla se na konečné deváté místo. "Jsem moc spokojená. A také trochu překvapená, protože je tu nejtěžší možná konkurence a trochu jsem nevěděla, co mohu čekat," hodnotila svůj výkon.

V sobotním závodě s hromadným startem by páteční úspěch ráda zopakovala: "Pokud by se mi zítra povedlo na tenhle výsledek navázat, nebo ho dokonce vylepšit, bylo by to fantastické."

Petra Hynčicová jela také dobře a od bodovaných příček ji nakonec dělila pouhá jedna sekunda. V konečném pořadí brala 32. místo. Další Češka Petra Nováková skončila 49. a vítězství v závodě slavila Američanka Jessie Digginsová.

Související obsah

Světový pohár, 10 km volně s intervalovým startem ve Falunu:

1. Jessie Digginsová (USA) 23:35,9
2. Therese Johaugová (Nor.) +2,1
3. Ebba Anderssonová (Švéd.) +14,6

9. Kateřina Razýmová 1:01,2
32. Petra Hynčicová 2:06,5
49. Petra Nováková +2:38,0
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události