Extrémní sporty

Naposledy v životě: Tony Hawk v 52 letech předvedl otočku o 720 stupňů

Naposledy v životě: Tony Hawk v 52 letech předvedl otočku o 720 stupňů
Tony Hawk v 52 letech předvedl otočku o 720 stupňu Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Tony Hawk

Legenda skateboardingu Tony Hawk to v sobě pořád má. V 52 letech předvedl otočku o 720 stupňů, tedy dvakrát kolem své osy. Po triku však přiznal, že to bylo možná naposledy v životě.

Legenda, průkopník skateboardingu a jeden z nejlepších jezdců na U-rampě své doby Tony Hawk boří internet. Na sociálních sítích sdílel video, ve kterém na stará kolena předvedl otočku o 720 stupňů. Trik se mu podařil poprvé po třech letech a sám přiznal, že možná naposledy.


 

“Byla to bitva, naposledy se mi to podařilo více než tři roky zpět,“ napsal 52letý skater k příspěvku a dál pokračoval výčtem komplikací: “Je to stále těžší, když zvážím všechny okolnosti: vykloubené prsty a už se neotáčím tak rychle, takže musím mít větší rychlost…“

A ještě se rozepsal: “Jsem starý. Nemůžu říct, jestli je tahle poslední, ale už si nedokážu představit jich udělat v budoucnu více.“ Dále oznámil, že prkno, na kterém trik dotáhl, vydraží a každý, kdo přispěje, bude zařazen do slosování.


Je tomu více než dvě dekády, co Hawk přepsal dějiny skateboardingu. V roce 1999 na X-Games jako první skočil otočku o 900 stupňů, tedy o dvě a půl osy. Skok se mu povedl až na pokus o limitu, ale vzhledem k okolnostem mu byl uznán a počítán do soutěže.

 

Ačkoli devítistovka zůstává pekelně těžkým trikem, dnes se už skáčou ještě šílenější kousky. Například Gui Khury v květnu minulého roku zvládl otočku o 1080 stupňů, a to v pouhých 11 letech. Video níže:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události