Fotbal

Autor rasistických urážek se sám udal. Omluvil se, ale trest zústává

Baník Ostrava sám kontaktoval muž, který při zápase se Slovanem Liberec cílil urážky s rasistickým rázem na kolumbijského fotbalistu Jhona Mosqueru. Omluvil se hráči i klubu, dvouletý trest však nezvrátí.

O vývoji situace informoval ostravský klub na svém webu. Autor neakceptovatelných urážek, kterého Baník nejmenoval, sám kontaktoval klub a telefonicky se omluvil i hráči, na kterého cílil svá slova.

"Chci se upřímně omluvit každému, komu jsem svými slovy způsobil újmu. Především hráči Jhonu Mosquerovi, jehož se má slova mohla osobně dotknout. V návalu emocí jsem vypustil slova, kterých lituji. Podobný způsob uvažování, jaký z mých emočních výroků vyplynul, je mi v osobním životě naprosto cizí,“ uvedl klub hříšníkova slova.

Související obsah

Ačkoli Baník omluvu přijal, dotyčný se trestu nevyhne. Po dobu dvou let nesmí vstoupit na stadion při ligových i přátelských utkáních. Klub pokládá trest za jasný signál, že obdobné chování nehodlá akceptovat.


„Omluvu adresovanou klubu spolu s ujištěním o přijetí zodpovědnosti jsme přijali, nicméně dvouletý zákaz vstupu na zápasy Baníku by měl být dostatečným signálem toho, že takové počínání nehodláme tolerovat," uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.


Incident se stal ve středečním kole Fortuna ligy. Jhon Mosquera obdržel v závěru utkání proti Slovanu červenou kartu za sražení protihráče a vzápětí mikrofony přitomných kamer zachytily urážlivé výrazy na jeho osobu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události