Ostatní sporty

Dvě obrovská překvapení na Masters! Končí MvG i Anderson!

Dvě obrovská překvapení na Masters! Končí MvG i Anderson!
Zdroj: Profimedia

Obrovsky překvapivé výsledky přinesla večerní část druhého kola na prvním majoru nové šipkařské sezóny The Masters. Osmifinále se stalo konečnou pro světovou dvojku Michaela van Gerwena i pro Skota Garyho Andersona. Dál jde naopak obhájce Peter Wright i mistr světa Gerwyn Price.

První zápas večení části proti sobě postavil Létajícího Skota Garyho Andersona a Adriana Lewise. Anglický šipkař překvapil naprosto všechny, když zkušeného matadora porazil 10:8.

Stejným výsledkem skončil zápas mezi obhájcem titulu Peterem Wrightem a Australanem Simonem Whitlockem. Celý zápas rozhodlo jedno jediné ztracené podání, o které Čaroděj přišel v pátém legu.

Naprosto suverénním způsobem prolétl do čtvrtfinále úřadující mistr světa a světová jednička Velšan Gerwyn Price. Joe Cullen se sice průměrově se svým soupeřem průměrově držel, ale Price výborně zavíral a došel si pro pohodlné vítězství 10:3.

Související obsah

V posledním zápase bylo k vidění další velké překvapení. Jonny Clayton si v něm vyšlápl na dnes již legendu Michaela van Gerwena. Velšský borec si držel podání naprosto pohodovým způsobem a díky jednomu brejku vedl o dva legy.

Jenže Mighty Mike se za stavu 9:7 vzchopil, srovnal na 9:9 a šlo se na rozhodující leg. Tam byl Clayton suverénní. Trefil prvních šest perfektních šipek a nakonec zavřel doublem 8. Van Gerwenovi nebyly nic platné ani dva závěry přes 150. Mezi nejlepší osmičku proklouzl Clayton.

I další průběh prvního majoru sezóny můžete sledovat na stanicích Nova Sport 2 a Voyo!

Výsledky večerní části 2. kola:

Anderson (SCO) - Lewis (ENG) 8:10

Wright (SCO) - Whitlock (AUS) 10:8

Price (WAL) - Cullen (ENG) 10:3

van Gerwen (NED) - Clayton (WAL) 9:10

V turnaji i nadále pokračuje mistr světa Gerwyn Price. Podívejte se, jak o svém titulu na začátku ledna rozhodl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události