Ostatní sporty

Překvapivé finále na Masters! Po velkých bitvách postupuje King a Clayton

Neuvěřitelně dramatický zápas předvedli v semifinále Masters Mervyn King a Gerwyn Price. Duel se protáhl až do rozhodujícího 21 legu, ve kterém byl úspěšnější anglický borec a vyřadil tak světovou jedničku. I druhé semifinále došlo až do rozhodujícího legu, ve kterém byl překvapivě úspěšnější Clayton.

The Iceman vlétl do zápasu výborně. Kinga brejkl hned v úvodním legu a dostal se do vedení 2:0. To si držel poměrně dlouho. Když už ho King také připravil o podání, vzal si ho ihned zpět.

K vidění byly opravdu parádní šipky s vysokými náhozy. Jeden hráč překvapoval druhého. Není tak divu, že ve dvanáctém legu získal King podání světové jedničky a následně se poprvé v zápase dostal do vedení.

Následně byli oba borci na podání neomylní a zápas tak došel až do rozhodujícího 21. legu. Do něj servíroval King a nervově to zvládl. Obzvláště jeho závěr byl fenomenální. Když šel k terči, zbývalo mu 127 a anglický borec dokázal zavřít, což bylo nejvyšší číslo v zápase.

Související obsah

Druhé semifinále nabídlo také maximální šipkařskou podívanou. Stejně jako v souboji předtím, i zde rozhodoval až poslední 21. leg.

Clayton i Wright předváděli také naprosto parádní šipky. Průměr na tři šipky byl téměř po celý zápas přes sto bodů. Začátek ale vyšel lépe Go go Jonnymu, který ovládl první tři legy. Jenže Obhájce titulu Snakebita to nerozhodilo a další tři šly na jeho stranu.

Velšan si udržoval vedení i nadále a Wright stále dotahoval. Nakonec to dotáhl až do rozhodujícího 21. legu, kde Clayton zkušeně zavřel a raduje se tak z postupu do finále prvního majoru sezóny Ladbrokes Masters.

Závěr zápasu mezi Claytonem a Wrightem si můžete prohlédnout zde:

Finále můžete sledovat živě od 22:40 na stanicích Nova Sport 2 a Voyo!

Výsledky semifinále Masters:

Price (WAL) - King (ENG) 10:11

Clayton (WAL) - Wright (SCO) 11:10

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události