šipky

Skvělý King vyzve v semifinále Price, druhou dvojici tvoří Wright a Clayton

V opravdu parádní formě hraje na prvním šipkařském majoru sezóny Mervyn King. V semifinále na něj čeká Gerwyn Price. Třetím do party je loňský vítěz Peter Wright, kterého vyzve Jonny Clayton.

King je jako mašina. Nejprve téměř nedal čuchnout Glenovi Durrantovi, poté si poradil i s Robem Crossem a teď jednoznačně rozdrtil i Nathana Aspinalla.

Mervyn byl od úvodu dominantní, soupeře téměř nepouštěl k doublům, "Asp" dostal první šanci až za hrozivé ztráty, ale vedlo se mu prachbídně. King si tak vytvořil náskok už 9:0.

Aspinall pak dokázal odvrátit atak na potupného kanára a nakonec snížil třemi legy v řadě, ale "Král" měl vymetenou cestičku k postupu, který také vybojoval ve 14. legu. Zápas navíc dokončil se skvělým průměrem 101.76.

Související obsah

V semifinále pak King vyzve úřadujícího světového šampiona Gerwyna Price. Nová šipkařská jednička si poradila s dvojnásobným mistrem světa Adrianem Lewisem.

Velký krok k premiérové účasti v semifinále Masters udělal "Iceman" hned v úvodu, kdy si vytvořil náskok. Celý zápas držel fantastický průměr nad 105.

"Jackpot" dokázal dvakrát zavřít bullem a na checkoutech obecně příliš nechyboval, ale proti Pricovi, jehož forma se dá přirovnat k rozjetému tanku, moc šancí neměl.

Dokázal mu sice pohrozit, sebrat podání, ale Velšan těžkou roli ustál a čeká jej repríza osmifinále letošního MS.

Související obsah

Loňský vítěz Peter Wright si v úvodu záúasu proti Davovi Chisnallovi počínal naprosto suverénně, trefoval doubly z první a Chizzyho pustil k zavření až v pátém legu.

"Snakebite" si vytvořil rychlý náskok 5:0, který poté dokázal jeho soupeř stáhnout, ale skotský šipkař kritický moment přežil a potvrdil, že je ve výborné formě.

Nakonec zahrál průměr 104.72 a má šanci znovu zabojovat o vítězství na prvním majoru sezóny. 

Související obsah

Poslední semifinalista vzešel ze zápasu mezi Jonnym Claytonem a Jamesem Wadem. Zápas to byl neskutečně vyrovnaný a rozhodoval až poslední devatenáctý leg, ve kterém byl úspěšnější Clayton.

Začátek byl jasně v režii anglického borce, který se dostal do vedení 4:1, z toho třikrát sebral Claytonovi hned třikrát servis. V jednu chvíli Wade vedl o čtyři legy 7:3, ale Velšan se vzchopil a začal stahovat.

K vidění bylo i několik velkých zavření, ale finále přišlo v posledním legu. Claytonovi zbývalo 126, nejprve trefil triple 19, následně single a vše uzavřel čistým středem.

Výsledky čtvrtifnále Masters:

Mervyn King - Nathan Aspinall 10:3

Gerwyn Price - Adrian Lewis 10:6

Peter Wright - Dave Chisnall 10:5

Jonny Clayton - James Wade 10:9

Celý program Masters sledujte živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události