Tenis

Tenisté a jejich manýry, šéf Australian Open musí řešit bizarní požadavky

Tenisté a jejich manýry, šéf Australian Open musí řešit bizarní požadavky
Australian open | Zdroj: Profimedia

Úvodní tenisový grandslam v Melbourne se nese ve znamení přísné karantény, kterou si ale chtějí tenisté mnohokrát zpříjemnit. Šéf Australian Open Greg Tiley tak prozradil, jaké mnohdy zvláštní požadavky musí nyní řešit.

Začátek tenisové sezony se tradičně odehrává v Austrálii, kam už minulý měsíc zamířily stovky tenistů. Všichni pak museli do povinné dvoutýdenní karantény kvůli koronaviru. Někteří navíc nesměli ani opustit svůj pokoj.

Přísná izolace v nevelké hotelové místnosti ale nebyla všem zrovna dvakrát po chuti, a tak si ji někteří chtěli zpříjemnit různými speciálními požadavky.

Související obsah

Ostatně to přiznal i šéf Australian Open Greg Tiley, který musel s tenisovými hvězdami řešit různé jejich manýry. Tím nejčastějším byl pak požadavek na domácího mazlíčka.

"Nejpodivnějším požadavkem byly kočky. To se nestalo jen jednou, ale vícekrát. Dotyčným jsme pak museli vysvětlit, že existuje spojitost mezi koronavirem a kočkami, a tak jsme jejich žádost museli zamítnout," vysvětlil Tiley pro stanici ABC.

Související obsah

Podle jeho slov se pak další prosby týkaly také psů a dalších někdy i exotických zvířat. "Párkrát jsem si říkal, že bychom jim mohli nastěhovat do pokoje boxujícího klokana," oznámil s úsměvem boss australského grandslamu.

Na striktní karanténu si mnoho hráčů stěžovalo, na druhou stranu organizátoři zatím ze stovky hráčů řešili pouze osm případů koronaviru.

Související obsah

Australian Open vypukne už 8. února. Navíc by mělo být už i s diváckou účastí. Počítá se totiž s návštěvou do 30 tisíc fanoušků.
 

Takhle probíhá tenisový trénink na hotelovém pokoji:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události