Biatlon

Dobrá zpráva z biatlonu! Další člen reprezentace má negativní test

Dobrá zpráva z biatlonu! Další člen reprezentace má negativní test
Zdroj: Profimedia.cz

Český reprezentant v biatlonu Adam Václavík měl poslední měsíc ve znamení pozitivity, protože byl 25 dní pozitivní na koronavirus. Společně s dalším reprezentantem Michal Krčmářem měli dlouhou závodní pauzu. Teď už snad vir definitivně porazil a chystá se na návrat do startovní brány.

Biatlonista Václavík byl od 5. ledna pozitivním testem vyřazen ze závodů v německém Oberhofu. Měli nastavená přísná pravidla, byli na hotelu, který nebyl otevřený pro veřejnost, přesto koronavirus úřadoval i u českých biatlonistů. 

"Až teď v pondělí jsem měl negativní test. Minulou neděli jsem byl ještě hraničně pozitivní, přišlo to zrovna ve špatnou dobu, před mistrovstvím světa," říká smutně Václavík pro web Český biatlon.

Související obsah

Václavík už je v plné tréninkové zátěži a odezva těla je dobrá, i když ztratil nějaké svaly a forma zatím není původní. "Dvanáctý den jsem se šel projít na lyže. Snažil jsem se pak každý den něco dělat, lehce se proběhnout, projet se na rotopedu, jít na procházku," prozrazuje český reprezentant, jaký měl program v karanténě.

Do odjezdu na IBU se připravuje v areálu v Jilemnici se Zdeňkem Vítkem a doufá v dodatečnou nominaci na světový šampionát. "Osrblie nemám úplně v oblibě, čtyři roky zpátky jsem se zařekl, že už tam nikdy nechci jet. Pak jsem tam byl před dvěma roky čtrnáct dní a teď tam možná zase budu čtrnáct dní, asi karma," směje se věčně pozitivně naladěný Václavík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události