Fotbal

Hospodaření Sparty z loňské sezóny? Ztráta téměř půl miliardy!

Hospodaření Sparty z loňské sezóny? Ztráta téměř půl miliardy!
Majitel Sparty Daniel Křetínský Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz

Fotbalová Sparta zveřejnila výsledky svého hospodaření za sezónu 2019/2020. A opět se nedostala do kladných čísel. Celková ztráta historicky nejúspěšnějšího českého klubu činí 471,6 milionu korun.

Velká ztráta je způsobena především tím, že Pražané chyběli v základní skupině Evropské ligy a nedosažení původního plánu co se transferů týče. jak sám ale klub na svém webu uvádí, tak realizovaná ztráta nemá žádný negativní vliv na aktivity klubu, ani jeho provoz.

Sledované období je konkrétně vymezeno daty od 1. července 2019 do 30. června 2020. Celkové obchodní příjmy bez transferů a evropských pohárů byly 181 450 000 korun. Z toho obrovskou část 105 819 000 přišlo z reklamy a sponzoringu.

Související obsah

Do příjmů jsou započítány také vysílací práva a příjmy ze vstupného. I když samozřejmě kvůli epidemii koronaviru nebyly takové, jako v sezónách předtím.

Ačkoliv Sparta skončila už v předkole Evropské ligy, přišla si na 18 302 000 korun. Obrovským ekonomickým a sportovním potenciálem do budoucna se jeví Adam Hložek a Adam Karabec. Oba navíc byli vyhlášeni nejlepšími hráči České republiky v daných věkových kategoriích.

Co se transferů týče, nedosáhla Sparta cílené výše, přesto je v pozitivních číslech - konkrétně je v plusu 15,6 milionu korun. V tomto případě jde o výrazný posun. V předchozích letech končila Sparta hluboko v záporných číslech. V sezóně 2017/2018 byla v minusu 438 milionů korun a o rok později minus 82 milionů.

Související obsah

Náklady spojené s hráči dosáhly necelých 428 milionů korun. Do této kategorie spadají všechny týmy Sparty, hráči a hráčky, členové realizačních týmů a také hráči na hostováních, pokud se na mzdě Pražané podíleli.

Náklady Sparty na zajištění provozu dosáhly 166 703 000 korun. Zde jde o organizaci domácích zápasů jak ligové, tak mezinárodní soutěže, přípravy herních kempů a podobně. Náklady čistě na provoz stadionu činily opět 37 milionů korun.

Sparta propustila trenéra Kotala. Novým koučem je zkušený Pavel Vrba:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.