Ostatní sporty

Super Bowl pro Buccaneers! Legenda Brady přepisoval historii

Sezóna NFL 2020/2021 je u konce. Vše završila jedna z nejsledovanějších sportovních událostí na světě - Super Bowl. V něm se střetla Tampa Bay Buccaneers a Kansas City Chiefs. A Tampa zvítězila 31:9, porazila tak obhájce titulu a připsala si druhý titul v historii. Legendární Brady získal svůj sedmý triumf.

První poločas měl hodně překvapivý průběh. Buccaneers nevstoupili do zápasu vůbec dobře a při prvních dvou drivech ne nedostali ani na polovinu hřiště. Vše tak zachraňovala obrana, která vyvinula velký tlak na Mahomese, který sice ukázal, že umí běhat, ale výsledkem byl pouze field goal kickera Harrisona Butkera.

Poté už se rozehrál Brady, který hodil několik dobrých přihrávek a vyzval k touchdownu tight enda Roba Gronkowskiho. Kansasu se nedále nedařilo v útoku, navíc obrana Bucs fungovala stále na výbornou. Brady následně hodil 17yardovou touchdown přihrávku opět na Gronkowskiho. Před pauzou ještě proměnil 34yardový kop Butker. V posledních minutách prvního poločasu ještě zaznamenal catch Antonio Brown a Tampa vedla po prvním poločase o 15 bodů!

Po změně stran se dostal k field goalu opět Butker. Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Running back Bucs Leonard Fournette předvedl krásný 27yardový touchdownový běh a bylo jasné, že Chiefs už se k obratu zápasu nedostanou. Na závěr Tampa skórovala field goalem kickera Ryana Succopa a zvítězia 31:9. Buccaneers tak získali svůj druhý titul v NFL v historii.

Za zmínku určitě stojí výkon fenomenálního Toma Bradyho, který se stal ve věku 43 let nejstarším hráčem hráčem, který kdy v Super Bowlu nastoupil a získal už svůj rekordní sedmý prsten. Navíc jako jediný hráč získal druhý titul po dovršená 40. roku věku. Brady byl také vyhlášen nejužitečnějším hráčem Super Bowlu a tuto cenu získal už popáté, což je další rekord.

O další rekord se postaral trenér Buccaneers Bruce Arians, který se stal nejstarším koučem, který se svým týmem Super Bowl získal. Celému zápasu i přes koronavirová opatření přihlíželo 24 835 diváků

Tampa Bay Buccaneers - Kansas City Chiefs 31:9 (7:3, 14:3, 10:3, 0:0)