NBA

Vyšetřování smrti Kobeho Bryanta: Za havárii pravděpodobně může pilot

Vyšetřování smrti Kobeho Bryanta: Za havárii pravděpodobně může pilot
Kobe Bryant a trosky havarované helikoptéry Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Více než roční vyšetřování přineslo nejpravděpodobnější příčinu letecké havárie, při které zahynula basketbalová legenda Kobe Bryant. Na vině by měl být pilot, který nedbal nepříznivých leteckých podmínek.

Národní vyšetřovací agentura NTSB (National Transportation Safety Board) zasedla v úterý 9. února při virtuální konferenci. Předseda Robert Sumwalt za nejpravděpodobnější příčinu označil prostorovou dezorientaci pilota, který nedbal zhoršené viditelnosti a porušil vladní letecká pravidla.


"Nenašel se žádný důkaz, že by letecká společnost Island Express nebo klient vytvářeli tlak na pilota, aby letěl i za nepříznivých podmínek," zaznělo při zasedání.


Ara Zobayan, který s více než tisícem nalítaných hodin patřil ke zkušeným pilotům, letěl i navzdory mlhou zhoršené viditelnosti a podle vyšetřovatelů jasně neviděl trasu letu. Pilota a společnosti poskytující leteckou dopravu již dříve obvinila vdova Vanessa Bryantová spolu s dalšími pozůstalými.

Zdroj: Profimedia

NTSB dříve oznámila, že na stroji neodhalila žádné stopy mechanického poškození, které by mohlo havárii zapříčinit. Rovněž se ukázalo, že na palubě chyběla černá skříňka, která by mohla přinést více informací.


Související obsah
Helikoptéra Sikorsky S 76-B se zřítila 26.1.2020 v kopcích čtvrti Cabasas v Los Angeles. Kromě Kobeho Bryanta při tragédii zemřeli i jeho nejstarší dcera Gianna a sedm dalších pasažérů včetně pilota Ara Zobayana.
 

Tragickému odchodu basketbalové legendy se dříve věnovala reportáž Sportovních novin:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události