SuperG

Těžký slalom přinesl Ledecké osmé místo. Slovensko slaví stříbro Vlhové

Ester Ledecká bere z alpské kombinace na mistrovství světa krásné osmé místo. Po superG sice byla česká lyžařka průběžně čtvrtá, ale náročný kombinační slalom její umístění o pár příček pohoršil. Zlato nakonec získala Američanka Shiffrinová, Petra Vlhová je stříbrná. Bronz slaví Švýcarka Gisinová.

Ledecká vyjela do slalomu jako čtvrtá v pořadí a proti sobě měla perfektní čas Mikaely Shiffrinové. Na ledovaté trati to však Ester Ledecké šlo hodně těžce.

Hned v několika brankách česká lyžařka podklouzla a do finiše se nakonec dostala se ztrátou přes 4 vteřiny na vedoucí Američanku. Nakonec tak Ledecká skončila osmá.


Na skvělý čas Shiffrinové pak nestačila ani slovenská favoritka Petra Vlhová, jež je v cíli druhá. Bronzová skončila další adeptka na cenný kov Švýcarka Gisinová.

Související obsah

Hned úvod slalomu přinesl obrovské překvapení, když po třetí brance vypadla vedoucí žena Italka Brignoneová, jež tak přišla o šanci na cenný kov.

Do cíle se pak nepodívala ani Wendy Holdenerová, která náročný slalom nedokončila a přišla tak o možnost obhájit vítězství na MS z roku 2017 a 2019.

V náročném závodě dojelo pouze šestnáct závodnic, zbytek na ledové a náročné trati vypadl.


Celkové pořadí po kombinačním slalomu:

1. Mikaela Shiffrinová 2:07.22
2. Petra Vlhová +0,86
3. Michelle Gisinová +0,89

8. Ester Ledecká +4,12

Jak se Ester vedlo v kombinačním superG?

Ester odstartovala v superG jako pátá a vsadila na totální riziko. Na trati tak dosahovala nejvyšší rychlosti a najížděla přímo do branek, nevyhnula se ale pár chybám. Přesto jí po dojetí do cíle patřilo průběžné první místo.

S číslem 7 pak ale skvělým časem překvapila Italka Brignoneová, jež Ledeckou na prvním místě vystřídala. To se povedlo i další italské závodnici Eleně Curtoniové, která zaostala jen o setinku za svou krajankou.
 

 
Velký útok na světový titul pak provedla americká lyžařka Mikaela Shiffrinová, která do cíle dojela jen se ztrátou šesti setin a usadila se na třetím místě před Ester Ledeckou.
 

Související obsah


 

Výborně pak zajela Michelle Gisinová, jež je skvělá univerzálka a patří mezi adeptky na zlato. Švýcarka je zatím pátá s minimální ztrátou.


Velmi dobrou pozici do slalomu má také Slovenka Petra Vlhová, která bude útočit ze sedmé pozice.
 

V letošní sezóně Světového poháru se kombinace ještě nejela. V Cortině d'Ampezzo tak uvidíme premiéru. V loňském ročníku skončila Ledecká ve dvou závodech na šestém a třetím místě. 

Podle posledních informací si lyžařky dnešní trať opravdu chválily. Navíc počasí v Itálii je v aktuální chvíli na jedničku. 
 

Související obsah

To naopak neplatilo minulé pondělí, kdy se musela ženská kombinace kvůli přívalům sněhu odložit.

Celkové pořadí po kombinačním superG:


1. Federica Brignoneová (ITA) 1:22.11
2. Elena Curtoniová (ITA) +0,01
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,06
4. Ester Ledecká (CZE) +0.16
5. Michelle Gisinová (SUI) +0,26

7. Petra Vlhová (SVK) +0,40

Jak hodnotila Ester Ledecká čtvrté místo ze sjezdu na MS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu SuperG

Důležité Události