Fotbal

Pravda o dění ve Spartě! Rosický řekl, jak to má s Vrbou a Dočkalem

Pravda o dění ve Spartě! Rosický řekl, jak to má s Vrbou a Dočkalem
Tomáš Rosický Zdroj: Profimedia

Ačkoliv Sparta jako klub nebývá příliš často otevřená, Tomáš Rosický se nyní rozhodl promluvit. A to dlouhým vyjádřením na svém instagramovém profilu, kde popisuje jeho vztah s novým trenérem Pavlem Vrbou nebo o roli Bořka Dočkala.

"Sparťani, záměrně volím toto oslovení, protože tento vzkaz je určený vám. Když jsem se do Česka vracel, nebylo to proto, abych měnil český fotbal, ale můj zájem a cíl byl a je vyhrávat se Spartou trofeje. A pomoct vybudovat silnou Spartu, která bude stát na jasných základech a o které se bude moci v budoucnu opřít. Mým cílem je, abychom se v celkovém klubovém nastavení co nejvíce jak jen to půjde přiblížili evropským klubům," napsal na úvod vzkazu Rosický.

Ten se sáhodlouze věnoval také trenérské změně, když Václava Kotala, který se Spartou vybojoval po šesti letech trofej, nahradil Pavel Vrba, kterého nemají sparťanští fanoušci příliš v lásce. A to především kvůli jeho bývalému působení v Plzni.

Související obsah

"Jak všichni víte, na trenérském postu trenéra Kotala vystřídal Pavel Vrba. Necítil jsem to jako vůbec jednoduché rozhodnutí, protože trenér Kotal odvedl ve Spartě dobrou práci. A chtěl bych mu za ni veřejně poděkovat. Ale podle mě tým měl již delší dobu negativní výkonnostní trend a přestala v něm být energie," zdůvodnil změnu.

Ten zároveň popřel jakékoliv konflikty v kabině a zbrojení hráčů proti bývalému koučovi. "Spekulace o problémech v kabině, konfliktech hráčů s trenérem a odstřelení trenéra hráči jsou zcela mimo. Já jsem s týmem každý den a nedovolil bych, aby se něco takového stalo."

Související obsah

Velké spekulace se také vedly o vztazích právě mezi Rosickým a Vrbou. "Chtěl bych vám říct, že spekulace o údajných problémech mezi mnou a Pavlem Vrbou jsou zcela mimo. Stejně jako domněnky, že jsem ho jako trenéra nechtěl. Danielovi Křetínskému jsem Pavla Vrbu navrhl do pozice hlavního kouče já sám.""Rád bych, aby mi někdo vysvětlil pádné důvody pro to, abych spolupracoval s trenérem, se kterým bych přitom pracovat nechtěl. Proč bych dělal práci někde, kde bych věděl, že můj hlas není slyšet? Jaké by to prosím bylo pro člověka, který působil 16 let v Anglii a Německu," zamýšlí se sportovní ředitel.

Zdroj: Profimedia

"Oba máme s trenérem jedno společné, chceme vyhrávat. A věřím, že budeme. Nenechávám do mých rozhodnutí promlouvat emoce, pocity a nerozhoduji se podle toho, co je dobré pro mě, ale v duchu toho, co si myslím, že je dobré pro Spartu. Moje osobní pocity dávám úplně stranou a pracuju s fakty. A podle mého názoru Sparta momentálně potřebuje Pavla Vrbu. Trenéra, který ví jak vyhrát, což už ve své trenérské kariéře mnohokrát ukázal," pokračuje.

Související obsah

"Sám trenér vidí tým tak, že má dostatečnou kvalitu, aby splnil naše předsezónní cíle. Oba v týmu vidíme potenciál do budoucna. I proto Pavel Vrba nepřišel okamžitě s tím, že musíme mužstvo za každou cenu posílit. Je srozuměn s naší strategií, ví, jaké kroky jsme do teď udělali a proč a jaké kroky by měly nastat," dodal k aktuálnímu lodivodovi.

Dalším velkým tématem byl Vrbův plat. Podle spousty "zaručený informací" se má pohybovat kolem milionu korun. "Co se týká financí, byli jsme hotoví za 15 minut. Jediný trenérův požadavek při vyjednávání byl přivést si dva asistenty, na které je zvyklý a dlouho s nimi spolupracuje. Trenér akceptoval náš první návrh, což svědčí o tom, že ho nejvíce zajímala hlavně sportovní stránka. Vidí tým, který má kvalitu, hráče se kterými může vyhrát a že ho zajímá rozvoj našeho týmu a strategie. Spekulace o jeho údajném milionovém platu jsou úplně mimo."

Jak již bylo zmíněno výše, Rosický promluvil též o Bořku Dočkalovi a jeho aktuální pozici v týmu, která v posledních týdnech nevypadala ideálně a ani samotný Dočkalův výraz tomu příliš nenapovídal.

"Velkým tématem posledních dní byl Bořek Dočkal a jeho role. Bořek je kapitán Sparty. Je to role, která není jednoduchá. Je vůdčí osobnost týmu a může sehrát v celém procesu budování silného klubu stále velkou roli. Očekávám od něj, že bude dobrým lídrem týmu a mentorem pro mladé hráče, ať už bude v základní sestavě, nebo ne," sdělil bývalý hráč Arsenalu nebo Dortmundu.

Sparta v minulém týdnu změnila celou svou identitu včetně loga:

"To samé platí pro všechny ostatní starší hráče, kteří když přicházeli, byli s touto rolí srozuměni. Některé jsme přiváděli proto, aby přinesli zpět do týmu sparťanskou identitu, další pro jejich vítěznou mentalitu, zkušenosti a aby mladší hráči měli vedle koho růst. Všichni jsou dobří profesionálové, kteří chtějí vyhrávat a být úspěšní. Stejně tak od nich ještě více očekávám, že právě oni budou tahouny, o které se ti mladší budou moci opřít v těžkých chvílích," odhalil svůj pohled na zkušené borce.


Související obsah

"Stejně tak to v žádném případě neznamená, že mají místo v sestavě jisté a automaticky budou nastupovat v základní sestavě. Takové privilegium nemá a nikdy nebude mít žádný hráč. Hrát mají vždy ti nejlepší, ti, co si zaslouží hrát svojí kvalitou a každodenní prací a splňují trenérova a klubová kritéria," dodal k ostatním starším hráčům, kteří by měli být oporami.

Související obsah

Na závěr slíbil všem fanouškům historicky nejúspěšnějšího českého klubu, že bude otevřenější. "Budu se snažit být otevřenější a účastnit se například debat se sparťanskými fanoušky (v této těžké době je to ale složité), kde budu moct být otevřenější a konkrétnější."

"Doufám, že se brzy uvidíme na stadionu a budeme se společně radovat ze sparťanských úspěchů, protože My jsme Sparta. Nikdy se nevzdáme," napsal na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.