Ósakaová je ve finále Australian Open, snadno vyřadila Williamsovou

První finalistkou ženského obsazení Australian Open je japonská tenisová hvězda Naomi Ósakaová. Ta porazila poměrně snadno Serenu Williamsovou.

Utkání bylo rozhodnuto za hodinu a 16 minut. První set vyhrála Japonka 6:3. Oproti Williamsové si připsala velké množství dvojchyb. Těch dohromady nasbírala 8, zatímco její americká soupeřka měla pouze jednu.

Druhý set byl o něco málo vyrovnanější, přesto si Ósakoavá duel pohlídala. Druhá část hry skončila výsledkem 6:4 a trvala pouze 37 minut. Třetí nasazená hráčka tak postoupila do finále Australian Open.

Naopak Serena Williamsová se boje o titul nedočká. Devětatřicetiletá hráčka tak musí počkat do dalšího grandslamového turnaje. Soupeřkou Ósakaové bude Jennifer Bradyová, která v semifinále vyřadila Karolínu Muchovou.