Evropská liga

Slavia je český vyslanec, Leicester je ale o úroveň rychlejší, míní Vízek

Je to tu! Do pražského Edenu míří třetí tým anglické Premier League Leicester City. Podívejte se, jak zápas vidí ikona českého fotbalu Ladislav Vízek a jakou šanci dává poslednímu českému zástupci v Evropské lize.

“Jsem trochu pesimista. Vím, že je Slavia dobrá, ale Leicester je taky skvělý a není náhoda, že jsou v Anglii třetí. Ačkoli čtu o odhodlaní Slavie, tak se stejně rozhodne na hřišti. Může se stát cokoli. Myslím, že kvalitnější mužstvo má Leicester a je bez diskuze jasným favoritem na postup,“ začal na úvod Vízek.


Slavie rozhodně anglického giganta potrápí a může doma uhrát remízu, ba i dokonce o gól vyhrát, ale Leicester je v roli jasného favorita.


“Šance byla, že nebude hrát Vardy. Ten má pro ně velkou cenu. Bohužel, tedy není to moc sportovní, se uzdravil a už dává góly. Takže i tuhle výhodu jsme ztratili,“ připomněl Vízek nebezpečí, které čeká na defenzívu sešívaných.

Související obsahAle Leicester rozhodně není tým o jednom muži. V kádru jsou další hvězdy jako Harvey Barnes či James Maddison. “Oni jsou výborní, dávají góly. Já vám to řeknu tak, jsou o úroveň rychlejší než Slavia. Já je viděl a hrají v takové rychlosti, že Slavia, která je běhavá, tak to nebude naše liga. V běhavosti si Angličané s našima nezavdají,“ nastínil olympijský vítěz z Moskvy jeden z největších rozdílů.


Ale jak sám zmínil, na hřišti se může stát cokoli a mnohdy záleží na maličkostech. Vízek nastínil drobnosti, které by mohly hrát do karet domácího celku: “Říká se, ačkoli má Leicester vynikajícího gólmana, že špatně brání rohy. Ale že by slavisté byli nějací pořízkové a hrnuli to hlavami, to se říct nedá. To jsou takové detaily.“


“Detail může být i hřiště. Leicester má krásný trávník, tam je jiná tráva, takže jim to tady může být trošku znechucené. Slavie ji nemá špatnou, ale na naše poměry. Je to takový blbý detail, já vím. Ale já si pamatuju, jak se mi hrálo na pažitech a když jsme měli trochu rozorané hřiště,“ pokračoval o maličkostech.


Příznivce Leicesteru v předzápasovém týdnu pobouřilo slávistické poutací video, ve kterém zazněla narážka na postavu golmána Schmeichela. “To je taková úsměvná blbost. Schmeichel je jeden z nejlepších gólmanů na ostrovech. A jestli je obézní, nám brzy ukáže. Uvidíme, jak bude skákat jako štika,“ komentoval video s úsměvem Vízek.

Související obsahStrážce leicesterské branky je jeden z oblíbených Vízkových gólmanů a u obou brankářů se chvíli pozastavil: “On je vynikající gólman, není stoper jako slávistický Ondřej Kolář. Mě se to moc nelíbí. Chtěl bych aby slávisté nehráli moc s gólmanem, protože ti jsou tak rychlí, že může dojít k chybě. Já jsem slyšel, že Trpišovský to vyžaduje, ale měli by se poučit z těch gólů, co dostali. Není dobrý recept.“


A na to konto ještě dodal: “Stoper má rozehrávat dopředu, a ne dozadu přes gólmana.“


"Těším se, nastaví to zdrcadlo českého fotbalu a Slavia je vyslanec našeho fotbalu. Je mimořádně úspěšná, pamatuji na její tažení v minulém roce. Může to nakopnout, ale moc to neočekávám,"
shrnul Vízek na závěr nadcházejcí utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události