Ostatní sporty

Sestry Kolocovy jdou ve stopách otce. Budou sbírat stejné úspěchy?

Pomalu dospívající dvojčata Martina Koloce, který je dvojnásobným mistrem Evropy tahačů, začínají do světa motosportu promlouvat stále víc.

Během Dakaru se o sestrách Kolocových, Aliyyah a Yasmeen, mluvilo více, než by bylo zdrávo. A hlavně nešlo o jejich sportovní úspěchy. Do parády si je vzal tým Aleše Lopraise, který měl nemístné vtípky.

"Nečekaly jsme, že se s něčím takovým potkáme na podobné akci. Očekávaly bychom tam jenom profesionály. Ale naopak nás to posílilo," nechala se dvojčata slyšet- Samotný Loprais se jim ale nikdy osobně nepromluvil.

"Už to neřešíme. Je to pro nás uzavřená kapitola. Už se soustředíme jen na to, co bude zítra," prozradil otec Martin Koloc. Ten prvně své dcery na motosport nedal. "Hrály tenis, ale potom měly obě zranění, tak jsme se začaly věnovat motosportu," prozradil.

Související obsah

Ani jedna z holek zatím neumí úplně perfektně česky, nicméně stále se učí. "Spíše zatím posloucháme, to nám jde. Ale ještě tolik nemluvíme. V týmu se ale bavíme česky," usmívají se 16leté mladé dámy.

Ty už našly také zálibu v českých jídlech. "Milujeme svíčkovou," smějí se.

Obě chtějí ale prorazit v motorsportu. Sám Koloc holky směřuje k Rallye Dakar nejdříve za dva roky. Uvidíme, kam až to talentované holky dotáhnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události