Jaškin překonal český rekord KHL, přispěl k výhře nad Jokeritem

Dmitrij Jaškin | Zdroj: Profimedia

Hokejový útočník Dmitrij Jaškin vytvořil nový český rekord Kontinentální hokejové ligy. Proti Jokeritu dal svůj šestatřicátý gól sezony. Nikdo z Čechů v KHL jich během jednoho ročníku nedal více.

Dmitrij Jaškin má v této sezoně parádní střeleckou formu a nikdo z celé KHL mu gólově nestačí. Rodák z Omsku, reprezentující Česko, v zápase s Jokeritem srovnával v přesilovce na 3:3 a byla to již 36. branka, které v letošním ročníku dosáhl.

Za domácí Finy se dvakrát gólově prosadil David Sklenička a oba Češi se nakonec mohli radovat z bodového zisku. Po šedesáti minutách totiž skóre bylo 4:4 a o vítězství Dynama Moskva rozhodl Kagarlicky až v prodloužení.

Dosavadními držiteli českého rekordu v KHL byli Pavel Brendl a Jan Marek, kteří v sezoně 2008/09 dali 35 branek. Jaškin se bezpochyby stane také nejlepším střelcem celé soutěže. K jeho 36 brankám je totiž nejblíže Francouz Da Costa s 27 zásahy a zbývají dohrát už pouze přibližně tři kola.

Jaškinovi v této sezoně fandil i syn Alexe Ovečkina a český křídelník mu daroval svou hokejku: