Hokej

Běloruský drsňák opět pyká. Útočník Pardubic dostal flastr za tvrdý faul

Běloruský drsňák opět pyká. Útočník Pardubic dostal flastr za tvrdý faul
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Běloruský hokejista Andrej Kosticyn dostal v české extralize další trest za tvrdý faul. Tentokrát si zkušená posila Pardubic po rozhodnutí disciplinární komise nezahraje dvě utkání. 36letý hokejista navíc před nedávnem pykal za jiný hrubý zákrok.

Běloruský forvard na sebe v extralize upozorňuje nejenom kanadskými body, ale i trestnými minutami a tvrdými zákroky.

Naposledy sestřelil Davida Musila z Třince a dostal pět minut plus do konce utkání. Disciplinární komise navíc Kosticyna potrestala dalším dodatečným trestem, a Bělorus si tak nezahraje dva zápasy. K tomu navíc dostal pokutu ve výši 10 % ze svého platu.
 

"Vzhledem k nebezpečnosti, způsobu vedení a intenzitě zákroku se zákrok, ačkoli při něm nedošlo k přímému zásahu hlavy nebo krku protihráče, vymyká charakteru přestupků, jejichž potrestání je výhradně v kompetenci rozhodčích," píše ve vyjádření disciplinární komise předseda Viktor Ujčík.

 

Běloruský útočník se ale proti rozhodnutí odvolá. "Jelikož klub nesouhlasí s verdiktem disciplinární komise, dohodli jsme se s Andrejem Kosticynem, že podá odpor proti tomuto rozhodnutí. Dle pravidel totiž klub nemá právo podat odpor, učinit tak musí postižený hráč," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Pardubic Dušan Salfický.

Související obsah

Před nedávnem Kosticyn hodně hrubě atakoval i Adama Rutara z Olomouce a původně měl pykat až sedm utkání. Komise však po získání nových záběrů trest snížila na tři zápasy.

Související obsah

Za předchozí hrubý faul dostal Kosticyn původně trest na sedm zápasů. Komise ale po přezkoumání zákroku verdikt zmírnila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události