Ostatní sporty

Cítím, že bych mohl jezdit hodně vysoko, říká před MS Michal Novák

Cítím, že bych mohl jezdit hodně vysoko, říká před MS Michal Novák
Michal Novák Zdroj: SLČR

Už zítra začíná v německém Oberstdorfu mistrovství světa v klasickém lyžování. Mezi jednu z největších českých nadějí patří Michal Novák, který bude pomýšlet na nejvyšší příčky především ve sprintu. Jak se před šampionátem cítí a jak ho ovlivnily zrušené závody v Novém Městě na Moravě?

Michal Novák měl v posledních závodech Světového poháru skvělou formu. Však ve švédském Ulricehamnu získal hned dvě devátá místa.

"Poslední výsledky byly super. Je to obrovské povzbuzení. Hodně mě mrzelo, že to nevyšlo na bednu. Určitě bychom si to zasloužili. Doufám, že to vyjde teď na mistrovství světa. Ale je to pro nás velká vzpruha do přípravy i do dalších sezón," řekl ke svým výkonům Novák.

Související obsah

Ten měl o uplynulém víkendu jet v dalším díle Světového poháru v Novém Městě na Moravě, jenže závody byly zrušeny. Novák tak měl náhradní program a k závěrečné přípravě tak odjel do Ramsau.

"V Ramsau byly podmínky parádní. U nás i ve Skandinávii byla zima. V Ramsau panovalo jaro. Sice bylo málo sněhu, ale závodní tratě byly upravené. Měli jsme výborné podmínky pro závěrečnou přípravu," pochvaloval si.

Jak sám říká, cítí se před mistrovstvím světa v parádní formě.  "Cítím, že bych mohl být hodně vysoko. Nemám ale žádná konkrétní čísla. Chci ze sebe dostat všechno, co půjde."

Související obsah

Rodák z Karlových Varů se nejvíce těší na sprinty, i když ty se poběží klasickým způsobem a poslední výborné výsledky zajel v bruslení. "Na sprint se těším nejvíce. Mám vyrovnané obě techniky. I když ve skatu mám teď dvě devátá místa, tak myslím, že můžu dobře zajet i v klasice,“ zamýšlí se.

"Myslím si, že výkonnostně jdu nahoru. Což se ukazuje i na letošních výsledcích. Na posledním Světovém poháru jsem se cítil asi nejlíp v životě. Už jsem zjistil, co mi nejvíce sedí. Lépe si skládám tréninky a více jsem se zaměřil na trénink síly," popisuje své pocity 24letý závodník.

Závody Novák nejspíše odjede všechny, ale drobný otazník visí nad skiatlonem. "Měl bych odjet všechny závody, ale ještě spekulujeme, zda nevynecháme skiatlon. Ten je totiž den před sprintem. V těchto podmínkách to totiž může vzít ještě více sil než normálně. Uvidíme, jak se budu cítit a jakou budu mít formu," odhalil své plány na závěr.

Michal Novák společně s Luďkem Sellerem bojovali na posledním Světovém poháru o medaili do poslední chvíle:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události