Hokej

Brankář Mrázek se vrátil k tréninku! Proč zatím do zápasu nenastoupí?

Český brankář ve službách Caroliny Petr Mrázek se po operaci palce na pravé ruce už vrátil k tréninku. Jeho návrat na led k zápasům ale ještě není aktuální. Devětadvacetiletý gólman totiž stále nemůže v ruce držet hokejku.

"Dokud nebude mít hokejku v ruce, nemůžeme s ním počítat," řekl trenér Hurricanes Rod Brind'Amour po úterním tréninku. "Všechno ostatní vypadá dobře, ale návrat je stále ještě daleko. Jakmile bude s hokejkou pracovat naplno, můžeme se těšit, že se objeví zpátky v sestavě," uvedl bývalý útočník.

Odchovanec Vítkovic chytal naposledy 30. ledna proti Dallasu. Ze zápasu Mrázek odstoupil po 167 sekundách hry po kolizi se spoluhráčem Maxem McCormickem. Poté klub prohlásil, že si brankářská jednička poranila palec a musí na operaci.

Související obsah

"Abychom byli týmem, jakým chceme být, potřebujeme každého zdravého. A on je jeho velkou součástí," dodal Brind'Amour. Mrázek před zraněním prožil skvělý vstup do sezony, z úvodních tří zápasů udržel dvakrát čisté konto. Z 66 střel kapituloval jen třikrát, má průměr 0,99 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 95,5 procenta.

 

Český brankář si před zraněním vedl v NHL náramně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události