Ragby

Je rozhodnuto! Oslabená Francie v neděli nastoupí. Čeká ji Skotsko

Je rozhodnuto! Oslabená Francie v neděli nastoupí. Čeká ji Skotsko
Utkání Francie vs. Skotsko na Six Nations 2020 | Zdroj: Profimedia

Po týdnu napětí je rozhodnuto. Ragbyový šlágr Francie vs. Skotsko se v neděli odehraje podle plánu. Vedoucím "Les Blues" bude chybět 10 hráčů, kteří jsou v karanténě.

AKTUALIZACE: Ve čtvrtek 25. února organizátoři Six Nations rozhodli o přesunutí zápasu Francie vs. Skotsko na neurčito. Důvodem je četný výskyt koronaviru ve francouzské reprezentaci.

Nedělní zápas třetího kola prestižního turnaje šesti národů byl dlouho v ohrožení. Během zápasové pauzy bylo 10 hráčů francouzské reprezentace a několik členů organizačního týmu včetně hlavního trenéra Fabiena Galthieho pozitivně testováno na koronavirus.Nicméně následné testy v úterý a ve středu už neodhalily další nakažené hráče. "Pokračujeme ve sledování situace a s oběma týmy komunikujeme," stojí v prohlášení. Na oficiálním webu Six Nations se poté objevila zpráva, že utkání proběhne dle původního programu.

Související obsah

Les Blues, kteří jsou o skóre v tabulce první, tak v neděli 28. února na Stade de France přívítají čtvrtý tým tabulky. Skoti v letošním ročníku podávájí skvělé výkony. Anglii porazili 11:6 a Walesu podlehli jen těsně 24:25. A v minulém ročníku Six Nations Francii porazili 28:17.


Průběžná tabulka Six Nations 2021:
Francie - 9 bodů, 2 vítězství
Wales - 9 bodů, 2 vítězství
Anglie - 6 bodů, 1 vítězství
Skotsko - 5 bodů, 1 vítězství
Irsko - 2 body, 0 vítězství
Itálie - 0 bodů, 0 vítězství


Uspořádání zápasu dle původního rozpisu vytrhlo Skotům trn z paty, neboť se spekulovalo, že by se odehrál o týden později v zápasové pauze. Tím by však národní tým přišel o několik důležitých hráčů, kteří by se navrátili na ligové utkání do svých klubů.


Oslabenou Francii narychlo doplnilo několik posil, ale mimo hru podle informací zůstává 10 důležitých hráčů. Chybět by měl také kapitán Charles Ollivon, který v zápase s Irskem zařídil první pětku utkání:

Zdroj: Nova Sport

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události