Parádní Slavia postupuje! Leicester sestřelili Provod a Sima

Fotbalisté Slavie ukázali, jak kvalitním týmem jsou. První poločas odvety s Leicesterem gól nepřinesl, ale po poločasové přestávce poslal Slavii do vedení Provod a v 79. minutě skóroval také Sima, Slavia tak slaví senzační postup přes třetí tým Premier League.

Jindřich Trpišovský v poslední době našel ideální sestavu, a když není potřeba šetřit síly, nastupují většinou ti stejní borci. To se ukázalo i před odvetou v Leicesteru. Jedinou změnou bylo nahrazení Tomáše Holeše Jakubem Hromadou. Krajní bek Bah je nakonec zdravotně v pořádku, přestože o víkendu po zranění střídal.

To Brendan Rodgers učinil dvě změny v sestavě. Maddison je ze hry kvůli zranění a Barnes zůstal pouze na lavičce. Nahradilo je duo ofenzivních hráčů Ünder - Choudhury.

První čtvrthodina hry ukázala, jak velká kvalita je na straně domácích. Leicester Slavii prakticky k ničemu nepustil, zatímco Ünder střílel z nebezpečného místa. Střela mu ale nevyšla a trefil přesně brankáře Koláře.

V 29. minutě Stanciu z obranných řad vyslal dlouhý balon až za obranu domácích, který si zpracoval Sima, ale senegalský talent zkusil střelu z druhého dotyku, a ta se mezi tři tyče nevešla.

V závěru poločasu se do nebezpečné pozice dostával Kuchta, ale Caglar Söyüncü těsně před ním uklidil hlavou míč do bezpečí. Ani třetí poločas tohoto dvojzápasu tak nepřinesl branku.

Do druhého poločasu sešívaní vstoupili aktivně a byli odměněni vedoucím gólem. Pro dlouhý Stanciův centr si do vápna naběhl Provod a nikým nestřežen poslal Slavii do vedení.

Leicesteru po inkasované brance nestačila remíza, a musel tudíž vstřelit minimálně dvě branky. Jenže to byli Pražané, kdo vsítil další gól. Abdallah Sima v 79. minutě napřáhl ke střele zpoza vápna a Schmeichel na ni byl krátký. Slávisté pomalu mohli začít slavit. Žádný velký propadák v posledních deseti minutách sešívaní nedopustili, takže po výhře 2:0 postupují senzačně, ale zaslouženě, přes třetí tým Premier League.

V osmifinále může Slavia narazit na kterýkoliv z postupujících týmů, los proběhne v pátek v 13:00.